İşadamları teröre ortak tepki verdi

ATSO, ATB ve AESOB ortak bildiriyle son zamanlarda artan terör olaylarına tepki gösterdi. Bildiride en doğal hak olan protestoların demokratik yolla yapılması istendi

İşadamları teröre ortak tepki verdi
Terör olaylarına tepki amaçlı bir araya gelen Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve Antalya Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (AESOB) başkanları, terörün bir an önce bitirilmesi gerektiğini söyledi. Antalya'nın turizm başkenti olduğunu belirten ATSO Başkanı Davut Çetin, "Dünyanın gözü üzerimizde. Antalya'da şiddet sahnelemeyin" dedi.

İNSANLIK DIŞI EYLEMLER
ATSO binası toplantı salonunda ATSO Başkanı Davut Çetin tarafından açıklanan bildiriye ATB Başkanı Ali Çandır, AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok da katılarak destek verdi. Büyük acı içerisinde olduklarını belirten Başkan Çetin, "Varlık nedeni taşeronluktan ibaret olan terör, suçlu-masum ya da dost-düşman ayrımı yapmaksızın, amacı sadece can almak olan insanlık dışı bir eylemdir" ifadelerini kullandı. Protesto hakkının en doğal hak olduğunu ancak bunun demokratik yollarla yapılması gerektiğini belirten Çetin, dükkanların yakılıp yıkılması gibi durumların meşru olmayan davranışlar olduğunu söyledi. Masum insanların hedef alınmasının terör olaylarının arkasındakilerin severek izlediği durumlar olduğunu da ifade eden Çetin, "Burada Antalya halkına da ayrıca seslenmek istiyoruz. Antalya dünya turizminin en önemli merkezlerinden birisidir ve dünyanın gözü üzerimizdedir. Antalya bu nedenle her zaman örnek olmak zorundadır ve Antalya'da yaşayan herkes bundan sorumludur. Kimsenin Antalya'da şiddet sahneleri sergilemeye hakkı yoktur. Şiddet içeren eylemler Antalya'ya da Türkiye'ye de zarar vermektedir. Bu nedenle Antalya iş alemi temsilcileri olarak bütün Antalya'yı asil bir sorumlulukla, sağduyu ve itidale davet ediyoruz" dedi. Öte yandan, ATSO bünyesinde kurulan Antalya Kültür Sanat Merkezi'nin 16 Eylül'de yapılacak olan resmi açılışı terör olayları nedeniyle iptal edildi. Picasso sergisinin ise 16 Eylül'de sanatseverlerle buluşacağı bildirildi.
BİZE ULAŞIN