İşte Manavgat provokatörü

Manavgat'ta onlarca dükkanın yakılması ile sonuçlanan porotesto mitinginde gözaltına alınan provokatör terör örgütü üyeliğinden sabıkalı çıktı

İşte Manavgat provokatörü
Antalya'da terörü lanetlemek için sokağa dökülen insanların, terör örgütü tarafından provoke edildiklerinin kanıtı Manavgat'ta ortaya çıktı. Protestocuların oluşturduğu konvoyun içinde Manavgat polisinin dikkatini çekerek gözaltına alınan Ö.A'nın PKK terör örgütü üyeliğinden yargılandığı ve daha birçok suçtan kaydı bulunduğu belirlendi.

POLİS YAKIN TAKİBE ALDI

Dağlıca ve Iğdır saldırıları haberlerinin gelmesi, 9 Eylül akşamı Antalya'nın merkezi ile ilçelerinde insanları sokağa döktü. Terörü lanetlemek amacıyla gerçekleştirilen bu gösteriler sırasında Antalya merkezi ile Manavgat ve Alanya'da istenmeyen olaylar yaşandı. Olayların sonucunda Manavgat'ta HDP ve MHP'li olduğu öne sürülen iki grup arasında çıkan kavgada Mehmet Acar bıçaklanarak öldürüldü, onlarca dükkan ateşe verildi. Olayların ardından gösteriler sırasında halkın tahrik edildiğini değerlendiren Manavgat polisi, dikkatini provokatörlerin üzerinde yoğunlaştırdı.

SABIKA DOSYASI KABARIK

Antalya Caddesi Jandarma kavşağında motosiklet ve otomobillerden oluşan konvoyu dikkatle izleyen Manavgat polisi, hareketlerinden şüphelendiği bir motosikletliyi durdurarak kimlik kontrolü yaptı. Bitlis Hizan doğumlu olduğu anlaşılan 17 yaşındaki Ö.A'nın, halen Bitlis Ağır Ceza Mahkemesi'nde PKK terör örgütüne üye olmaktan yargılandığı, örgüt propagandası yapmaktan, emniyet güçlerine direnmekten, Atatürk'ün manevi hatırasına alenen hakaret etmekten, mala zarar vermekten kaydı olduğu tespit edildi.

VATANDAŞ DİKKATLİ OLMALI

Konvoyun arasına girerek vatandaşları kışkırtmaya çalışan PKK'lı, terör örgütünün dağda asker ve polise saldırarak, şehirlerde de insanları provoke ederek ülkeyi nasıl bir ateşin içine atmaya çalıştığının kanıtı oldu. Terör uzmanları, bu tür toplumsal olaylarda kalabalıklarda başı çekmeye çalışanlara dikkat edilmesi gerektiğini, vatandaşların da terör örgütünün iki halkı birbirine dşürmeye çalıştığını, bunu gerçekleştirirse amacına ulaşacağını unutmaması gerektiğini vurguladı.
BİZE ULAŞIN