Millilerin üniversitesi SDÜ

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Spor Bilimleri Bölümü'ne milli sporcular ve Süper Lig futbolcuları yoğun ilgi gösterdi. 17 milli sporcu ile 7 Süper Lig oyuncusu SDÜ'yü tercih

Millilerin üniversitesi SDÜ
SDÜ bu eğitim öğretim yılında Sağlık Bilimleri Fakültesi Spor Bilimleri Bölümü'ne, 40 birinci öğretim, 40 ikinci öğretim olmak üzere 80 öğrenci alındı. Birinci öğretime alınan 40 öğrencinin 16'sı milli sporcu, 7 tanesi Süper Lig'de oynayan sporcu, 5 tanesi ise Türkiye dereceleri olan ferdi sporcular. Spor Bilimleri Bölümü ikinci öğretim için alınan 40 öğrenci ile toplamda 17 milli, 7 süper lig, 5 Türkiye derecesi olan ferdi, dokuz 2. Lig, on bir 3. Lig sporcusu SDÜ Spor Bilimlerine kayıt hakkı kazandı. SDÜ Spor Bilimlerinin toplam 80 kontenjanına 302 sporcunun müracaat ettiği öğrenildi.

FAKÜLTE OLMA BAŞARISI

Süleyman Demirel Üniversitesi'nde Sağlık Bilimlerine bağlı olarak çalışan bölümün Spor Bilimleri Fakültesi'ne dönüştürülmesine YÖK tarafından onay verilmişti. SDÜ Spor Bilimleri'ne bu yıl yüzme, su topu, triatlon, atıcılık, tenis, jimnastik, okçuluk, atletizm, badminton, bisiklet, boks, halter, güreş, judo, karate, tekvando, voleybol, futbol, basketbol ve hentbol branşlarında öğrenci alımları yapıldı.

17 MİLLİ SPORCU SDÜ'DE
Öğrenciler arasında milli sporcular ile Süper Lig, 1. Lig ve 2. Lig sporcularının başvurularının çok olması 3. Lig sporcularının yedekte kalmasına sebep oldu. 40 birinci, 40 ikinci öğretim öğrencisi arasında 17 milli sporcu bulunuyor. 7 Süper Lig ve 9 da 2. Lig'de görev yapan sporcunun olması dikkatlerden kaçmadı. Spor Bilimleri birinci öğretime Türkiye derecesine sahip 5 ferdi sporcu kayıt hakkı kazandı. Yedekler listesinde ismi açıklanan öğrenciler arasında 26 öğrencinin Süper Lig, 2. Lig ve 3. Lig'de ve Türkiye derecesine sahip ferdi sporculardan oluşması dikkat çekti.
BİZE ULAŞIN