Adamsın be Samuel Eto'o

Attığı gollerle krallıkta zirveye oturan Samuel Eto'o, şehit haberleri gelirken sosyal medyadaki paylaşımları ve maç sonrası verdiği asker selamıyla adamlıkta da gönüllere taht kurdu

Adamsın be Samuel Eto'o
FUTBOLU KADAR SAHADAKİ DURUŞU, YARDIMSEVERLİĞİ VE SAYGISIYLA DA ZİRVEDE

Antalyaspor'a transfer edileceğine, imza atana kadar kimsenin inanmadığı, imza attıktan sonra da 'Eto'o bitmemiş olsa gelmezdi' yorumlarının yapıldığı Samuel Eto, attığı gollerin yanı sıra 'dünya yıldızı' nasıl olur sorusuna da net yanıtlar veriyor. Antalyaspor'a saha içinde faydalı olamayacağı yorumlarına 4 maçta attığı 5 golle karşılık veren Eto'o, Başakşehir'e attığı golle de ayın golünü kaydedip klasını konuşturdu. Kamerunlu yıldız 4 hafta sonunda hem kendisini krallıkta zirveye taşıdı, hem de takımının zirvede yer almasını sağladı.

İLK İŞARET ISPARTA'DA
Samuel Eto'o'nun Antalya ve Türk futboluna katkısı bununla sınırlı kalmadı. Antalya'ya adım attığı günden bu yana yaptığı her hareketi ile 'yıldız futbolcu' unvanına yakışan tavırlar sergileyen Eto'o, Denizlispor ile oynanan ilk hazırlık maçında saha içinde yaşanan gerginliğe, rakip oyuncuya sarılarak nokta koymuş, 'adam'lığın ilk işaretini burada vermişti. Aynı maçın sonunda saha kenarına gelen tekerlekli sandalyedeki engelli vatandaşa kramponlarını hediye eden Eto'o gözleri de yaşartmıştı.

AY YILDIZA SAYGI GÖSTERDİ
Son oynanan Eskişehirspor maçında iki takımın birlikte maça çıkarken taşıdığı pankartı takım kaptanı olarak en önde tutan Eto'o, pankartın üzerindeki #TeröreKarşıBirlikteyiz yazısının anlamına uygun olarak ağır adımlarla ve saygıyla taşınmasını sağladı. Diğer futbolcular pankartı yere bırakırken kendi tuttuğu taraftaki Türk Bayrağı'na saygıdan önce yere koyup koymamakta tereddüt eden Eto'o, ardından yavaşça yere bıraktı, katlanmaması için düzeltti ve seremoni boyunca bozulmaması için özel bir gayret gösterdi.

TARAFTARA ASKER SELAMI
Samuel Eto'o'un hassasiyeti sosyal mesajlarla sınırlı kalmadı. Kaptanlığını yaptığı takımının Eskişehirspor'u 2-0 yendiği karşılaşmanın 2 golünü de atan Kamerunlu futbolcu, tribünlere dönüp asker selamı verdi ve bütün tribünlerin ayakta alkışladığı bu hareketinin ardından takım arkadaşlarını maç bitiminde tek tek tribünlere götürerek sevincin birlikte yaşanmasını sağladı. Samuel Eto'o, yaptığı tüm bu hareketleriyle futbolculuğunun yanı sıra insanlıkta da yıldız olduğunu kanıtladı.

ÖZEL BİR İNSAN
Samuel Eto', ANTALYASpor -Eskişehirsor maçı öcesi taşınan pankartın Ay-Yıldızlı tarafını yere bırakmak istemedi.

DUYGULANDIRAN DAVRANIŞ
Antalyaspor formasıyla çıktığı ilk maçın sonunda saha kenarına gelen engelli bir vatandaşa kramponlarını hediye eden dünya yıldızı, taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanmıştı.

TÜRK BAYRAĞI PAYLAŞTI
Kamp döneminde takımı sahiplenen, teknik ekibi ve futbolcu arkadaşları ile arasındaki diyaloğu sürekli geliştiren golcü futbolcu, alçakgönüllü tavırlarıyla gönüllere taht kurdu. Peşpeşe şehit haberlerinin geldiği günlerde 500 binden fazla takipçisinin olduğu Instagram hesabından Türk bayrağı paylaşan Samuel Eto'o üzüntüsünü de bu fotoğrafla dile getirdi.

BİZE ULAŞIN