Bakan Gürcan acıları paylaştı

Burdurlu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan, memleketinde şehitlik, valilik ve kendisine bağlı il müdürlüğü ziyaretlerinde bulundu

Bakan Gürcan acıları paylaştı
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan, memleketi Burdur'da ilk olarak Burdur Şehitliği'ne gitti. Gürcan, burada Burdur Valisi Hasan Kürklü, AK Parti Milletvekili Reşat Petek, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Garnizon Komutanı Piyade Albay Metin Karagöz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nurdan Kamal, İl Müftüsü Hıdır Bayrak ve çok sayıda daire müdürü ile Bakan Gürcan'ın akrabaları tarafından karşılandı. Selamlaşma sırasında duygulanarak gözyaşlarını tutamayan ağabeyi Erkan Gürcan'a sarılan Bakan Gürcan, "Ağlama ağabeyciğim" diye telkinde bulundu. Burada İl Müftüsü Hıdır Bayrak'ın yaptığı duadan sonra şehitler için Fatiha okuyan Bakan Gürcan, şehit mezarlarına karanfil bıraktı. Daha sonra basına kapalı olarak, aile mezarlığı ziyaretini de ihmal etmeyen Bakan Gürcan, ölmüşleri için dua okudu.

VALİ'NİN MAKAMINDA
Şehitlik ziyaretinden sonra Burdur Valiliği'nde Vali Hasan Kürklü'nün makamına oturan Gürcan, burada kentte yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Brifingin ardından Vali Kürklü, Bakan Gürcan'a Burdur'un ünlü alaca dokumalarından hediye etti. CHP'li Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz de Bakan Gürcan ile sohbet ederek, kadınlarla ilgili Alaca Dokuma Atölyesi Projesi yaptıklarını ve kendisinden destek beklediklerini iletti. Gürcan, gülümseyerek 'Kadınların olduğu her yerde biz varız' diye karşılık verdi.

BİZE ULAŞIN