Su büyüğün gurur Türel'in

Büyükşehir Belediyesi, kuyu suyu kullanan Serikli Kavak ailesinin 80 yıllık, Manavgat Taşağıl'da ise Gülsüm ninenin 40 yıllık su hasretine son verdi

Su büyüğün gurur Türel'in
  1. Haberler
  2. Akdeniz
Perşembe 18.09.2015 ABONE OL
Büyükşehir Yasası ile Antalya'nın bir ucundan diğer ucuna hizmet götüren, asırlık sorunları bir bir çözen Büyükşehir Belediyesi yüzleri güldürmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü ekipleri 80 yıldır suya hasret kalan Ali Kavak ve Gülsüm Kavak çiftini suyla buluşturdu. Serik İlçesi Akbaş mevkiinde 85 yaşındaki Gülsüm-Ali Kavak çiftinin tüm hayatı su hayali ile geçti. Çiftin hayali yeni Büyükşehir Yasası sayesinde gerçek oldu. ASAT ekipleri Ali dede ve Gülsüm ninenin torunları Tahir ile birlikte yaşadıkları eve 3 kilometre mesafeden hat döşeyerek su bağlantısını sağladı. Musluklarından akan suyun mutluluğunu yaşayan çift bugüne kadar ihtiyaçlarını 100 metre uzaklıkta bulunan kuyu suyu ile giderdiklerini belirtti.

DAĞ BAŞINA HİZMET GELDİ

85 yaşında olduğunu hatırlatan Ali dede, "Biz burada bugüne kadar su görmedik. Yıllardır kuyudan su ihtiyacımızı karşıladık. İçine tosbağa da düşse yılan da düşse görmeyiz. Ama göz görmese de gönül katlanır. Allah bu hizmeti yapanlardan razı olsun. Menderes başkanımıza çok teşekkür ederim var olsun. Allah uzun ömür versin. Başkanımın fotoğrafını istemiştim onu da getirdiler. Çok teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı.

40 YILLIK BORULAR

Gülsüm Kavak'ın Manavgatlı adaşı 82 yaşındaki Gülsüm Kaçar da bugünlerde suya kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor. Manavgat ilçesinin Taşağıl Mahallesi Çardak Zeybekler mevkiinde yaşayan Gülsüm ninenin evinin 40 yıllık boruları ASAT ekipleri tarafından değiştirilerek eve temiz su ulaştırıldı. Kullanım ömrünü doldurmuş metal boruların sürekli patlaması ve yaşanan uzun süreli kesintilerle mağdur olan Gülsüm nine yenilenen boru hattıyla kesintisiz ve sorunsuz bir şekilde suyunu kullanabilecek.

BUGÜN NELER OLDU