Utanç köprüsü tehlike saçıyor

Sel nedeniyle kısmen çöken Alanya Demirtaş'taki Yenidamlar köprüsü çöktü çökecek. Geçtiğimiz yıl onarım sözü veren Alanya Belediyesi'nden ses yok

Utanç köprüsü tehlike saçıyor
  1. Haberler
  2. Akdeniz
Perşembe 18.09.2015 ABONE OL
Son dönemdeki uygulamaları ile Alanyalılar ile esnafın tepkisini çeken Alanya Belediyesi, kısmen çöken ve yıkılmak üzere olan Demirtaş'taki Yenidamlar köprüsünü unuttu. Okullar açıldığında her gün üzerinden bin 500 öğrencinin geçeceği Yenidamlar köprüsüne Demirtaş halkı 'Utanç Köprüsü' adını koydu. Sedre Çayı üzerinde 1962 yılında inşa edilen köprü, Demirtaş'ta 2010 yılında kısmi olarak çöktü. Köprüden her gün can korkusu yaşayarak geçen Demirtaşlılar, unutulmuş olmalarına isyan ediyor. Alanya Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğü ekiplerinin Ağustos 2014'te köprüde inceleme yaparak yenileneceğini söylediklerini belirten Demirtaşlılar hala bekliyor. Aradan bir yıldan fazla zaman geçmesine rağmen ortada ne bir proje ne de bir çalışma olduğunu bildiren Demirtaşlılar bir felaket yaşanmasından korktuklarını söyledi.

SIRAYLA GEÇİYORLAR
Gelinen son durumu sosyal medyada duyuran ise çevre duyarlılığı ile bilinen Demirtaş sakinlerinden Caner Kırbaş oldu. Köprünün fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaşan Kırbaş, Cumhuriyet İlkokulu, Çok Programlı Lise, Yatılı İlköğretim Bölge Okulu, İmam Hatip Ortaokulu ve Nihal Demirel Ortaokulu öğrencilerinin bu köprüyü kullandığını söyledi. Köprüde sabahları yoğunluk yaşandığını ve araçların sıra ile geçmek zorunda kaldığını belirten Kırbaş, zaman zaman kavgalar çıktığını da vurguladı.

PARALAR NEREYE GİDİYOR?
"Alanya'nın paraları nere gidiyor?" diye soran Kırbaş, "47 ilden fazla devletimize vergi ödeyen, hazinenin kasasına 100 trilyondan fazla para girmesini sağlayan Alanya'ya hizmet yok. Bu köprüye herkes utanç köprüsü diyor. Çünkü 12 yıldır yapılacak ama yapılmadı. Sanırım bir felaket yaşanması bekleniyor. Tek şeritli köprüden araçlar sıra sıra geçiyor. Öğrenciler de kenardan demirlere tutunarak gidiyor. El insaf el vicdan diyoruz. Alanya'nın burnunun dibinde bulunan bu köprü neden yapılmıyor?" diyerek isyanını dile getirdi.

BUGÜN NELER OLDU