Son nefesinde katilini söyledi

Antalya'da pastaneci Yunus B, işten atılmasından sorumlu tuttuğu iş arkadaşı Ümit Turan'ı defalarca bıçaklayıp kaçtı. Turan son nefesini vermeden önce katilini polise söyledi

Son nefesinde katilini söyledi
Antalya'da aynı pastanede çalışan Yunus B. (33) işten çıkarılmaktan sorumlu tuttuğu hemşerisi ve iş arkadaşı Ümit Turan'ı (32) kalbinden ve göğsünden bıçaklayarak öldürdü. Turan son nefesini verirken polise kendisini bıçaklayanın arkadaşı Yunus B. olduğunu söyledi.

KALBİNDEN BIÇAKLADI

Meltem Mahallesi'ndeki bir pastanede çalışan Ümit Turan, gece işten çıktıktan sonra evine gitti. Bu sırada bir hafta önce işten çıkarılan arkadaşı Yunus B, Turan'ı arayarak kendisini Kepez ilçesi Yeşilyurt mahallesindeki parkına çağırdı. Olacaklardan habersiz parka gelen Ümit Turan ile Yunus B. arasında tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüşünce Yunus B. belinden çıkardığı bıçağı Turan'ın göğsüne ve kalbine rastgele sapladı. Ümit Turan kanlar içinde yere yığılırken saldırgan suç aleti bıçakla birlikte olay yerinden kaçtı.

SON NEFESİNDE ÖYLEDİ
Çevredeki vatandaşların ihbarıyla olay yerine Cinayet Masası ekipleri kanlar içinde son nefesini vermek üzere olan Ümit Turan ile görüşmeyi başardı. Turan, kendisini bıçaklayan kişinin 10 yıllık arkadaşı Yunus B. olduğunu söyledi. 112 ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan Turan, yapılan tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı. Antalya Adli Tıp Kurumu Morgu'nda yapılan otopsinin ardından Ümit Turan'ın cansız bedeni toprağa verilmek üzere Konya'nın Doğanhisar ilçesine götürüldü.

KAÇARKEN YAKALANDI

Gelişmelerin ardından Cinayet Masası ekipleri Yunus B'yi Yeşilyurt Mahallesi'nde kaçarken yakaladı. İlk ifadesi alınan Yunus B'nin ölen Ümit Turan ile aynı pastanede çalıştığı ancak bir süre önce işten atıldığı belirlendi. Zanlının, işten atılmasından arkadaşı Turan'ı sorumlu tuttuğu ve cinayeti bu nedenle işlediğini itiraf ettiği öğrenildi.

BİZE ULAŞIN