Tarihe geçtiler

Antalyaspor 2000-2001 sezonundaki 5-0'lık Kocaelispor yenilgisinden 15 yıl sonra ilk kez Rize'de farklı mağlup oldu. Rize mağlubiyeti tarihin kötü notları arasındaki yerini aldı

Tarihe geçtiler
Antalyaspor, Çaykur Rizespor deplasmanından 5-1'lik bir skorla puansız dönerken kulübün Süper Lig tarihinin en ağır yenilgilerinden birini almış oldu. Kırmızı-beyazlılar maç boyunca rakibinin dalga dalga gelen ataklarına karşı koyamazken maçın bitimine daha 30 dakika kala 5-1'lik skorla yenik duruma düştü. Alınan bu ağır yenilgi ilk 4 haftanın flaş takımına yakışmadı. 4 haftada 5 gol yiyen Akrep, Rize maçının 60 dakikasında 5 gol yerken futbolcular da tel tel döküldü.

FARKLI MAĞLUBİYETLER

Antalyaspor, bu ağır yenilgiyle 15 sezon aradan sonra en farklı deplasman mağlubiyetini aldı. Kırmızıbeyazlılar 12 Mayıs 2001'de Kocaelispor'a 5-0 mağlup olmuş, o tarihten sonra hiç bu kadar farklı bir yenilgi almamıştı. Antalyaspor'un daha önceki yıllarda da farklı yenilgileri vardı. 1997'de İstanbulspor'a 5-2, 1995'te Gençlerbirliği'ne 6-3, Eskişehirspor'a da 7-3 yenilen Antalyaspor deplasmandaki en farklı yenilgisini 1986- 87 sezonunda Eskişehirspor'a karşı 7-1'lik skorla almıştı. Aynı sezon Akrep, Beşiktaş'a da deplasmanda 5-1 yenilmişti. 1982 yılında da Beşiktaş, Antalyaspor'a 6-0'lık üstünlük sağlamıştı.

RİZE MAÇI DERS OLSUN
ÇAYKUR Rizespor'a 5-1 mağlup olan Antalyaspor'da kulüp basın sözcüsü Hasan Ali Ceylan, yapılan hatalardan ders çıkaracaklarını söyledi. Beraberliği ya da galibiyeti hak edecek bir oyun ortaya koymadıklarını ancak maçın hakkının da 5-1 olmadığını belirten Ceylan, "Çaykur Rizespor maçında yaptığımız hataların tekrarlanmasını önlemek için teknik ekip gerekli tedbirleri alacaktır. İyi bir takıma sahibiz. Hatalarımızdan ders çıkaracağız. İlerleyen haftalarda galibiyetlerimiz devam edecek. Teknik ekibimiz ve oyuncularımız bu mağlubiyetin üstesinden gelecektir" dedi. Ceylan, Rize'de takımı destekleyen tüm taraftarlardan da özür diledi.

BİZE ULAŞIN