Elmalı'yı yine sel aldı

Elmalı'da meydana gelen selde 15 ev ve hayvan ağıllarının yanı sıra yol ve ara sokaklar ile tarım alanları zarar gördü. Sel felaketi Özdemir Mahallesi'nde dördüncü kez yaşanıyor

Elmalı'yı yine sel aldı
Antalya'nın Elmalı ilçesine bağlı Özdemir Mahallesi'nde önceki gün öğleden sonra etkili yağışla birlikte oluşan sel nedeniyle, 15 ev ve vatandaşlara ait bazı hayvan ağıllarıyla, mahalleye ulaşımı sağlayan yol ve ara sokaklarda hasar oluştu. Sel nedeniyle ilk belirlemelere göre 6 küçükbaş hayvan da telef oldu. Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, ilk belirlemelere göre mahallede 14 ev ve bazı hayvan ağıllarında kısmen, mahallenin yolları ve alt yapısında ise büyük oranda hasar oluştuğunu söyledi.

AYNI MAHALLEDE 4'ÜNCÜ KEZ

Sel sonrası tek sevindirici olanın can kaybı olmaması olduğunu ifade eden Başkan Öztekin, ilk belirlemelere göre vatandaşlara ait 6 küçükbaş hayvanın selde telef olduğunu belirtti. Selin meydana geldiği yerde geniş kapsamlı bir çalışma başlatıldığını belirten Öztekin, mahallede hasar tespit çalışmalarına başlandığını, ayrıca aynı bölgede dördüncü kez yaşanan selin bir daha yaşanmaması için Antalya Büyükşehir Belediyesi, Devlet Su İşleri ve Elmalı Belediyesi olarak ortak bir çözüm arayışı içinde olacaklarını bildirdi.

ANTALYA İÇİN SEL UYARISI
Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Antalya, Burdur ve Isparta için kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Yağmur uyarısıyla birlikte yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunması istendi. Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre Antalya il genelinde bugün akşam saatlerinden itibaren yarın akşam saatlerine kadar sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olarak görülecek. Meteoroloji ayrıca Burdur ve Isparta'da beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların bugün gece saatlerinden, yarın öğle saatlerine kadar Burdur merkez ile Bucak, Ağlasun ve Çeltikçi ilçelerinde, Isparta merkez ile Gönen, Keçiborlu, Atabey, Eğirdir, Aksu, Sütçüler ve Yenişarbademli ilçelerinde kuvvetli olmasının beklendiğini duyurdu.

BİZE ULAŞIN