Yağmur yağdı böyle oldu

Antalya'da önceki akşam başlayan şiddetli yağış hayatı felç etti. Kurbanlıklar sular altında kaldı. Vatandaş yağmura hazırlıksız yakalandı

Yağmur yağdı böyle oldu
Antalya'da önceki gün saat 20.00 sıralarında başlayan ve sabah saatlerine kadar aralıklı devam eden yağmur, yaşamı olumsuz etkiledi. Mazgalların tıkanması nedeniyle sokaklar göle dönerken, bazı binaların giriş ve bodrum katlarını su bastı.

İTFAİYE EKİPLERİ TEYAKKUZDA
Etkili sağanaktan kurbanlık satışı yapılan hayvan pazarları da etkilendi. Pazar içerisindeki hayvanlar ve satıcıların çadırları sular altında kaldı. Suyu tahliye etmek için bölgeye çok sayıda itfaiye ve belediye görevlisi sevk edildi. İtfaiye ekipleri alanın birçok yerine sondajlar kurarak suyu tahliye etmeye çalışırken, belediyeye ait vidanjörler de biriken suyu çekmeye çalıştı.

YAĞIŞ YARINA KADAR DEVAM EDECEK

Antalya kent merkezinde metrekareye 1,5 saatte yaklaşık 10 kilogram yağış düştüğünü belirten meteoroloji yetkilileri, sağanak yağmurun perşembe gününe kadar yer yer süreceğini ve kuvvetli olabileceğini ifade etti. Yetkililer, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunmasını istedi.
BİZE ULAŞIN