Kurban kesimleri 17 noktada yapılacak

Antalya'da Büyükşehir Belediyesi'yle birlikte Muratpaşa, Kepez ve Konyaaltı belediyeleri 17 ayrı noktayı kurban kesim yeri olarak düzenledi

Kurban kesimleri 17 noktada yapılacak
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Soğuksu Mahallesi Perşembe Pazarı ve Yeşilbahçe Mahallesi Kapalı Çarşamba Pazarı'nda, Bayramın 1'inci ve 2'nci günlerinde veteriner hekim kontrolünde ücretsiz kurban kesim hizmeti verecek. Vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi'ne uyarı, şikayet ve kaçan kurbanlıkların yakalanması taleplerini 'Alo Zabıta 153' ve '249 50 70'i arayarak bildirebilecek.

TURUNÇ MASA GÖREVDE
Muratpaşa Belediyesi ise Cumhuriyet, Yenigün- Konuksever, Kızıltoprak, Çağlayan, Konuksever mahalleleri kapalı pazar alanlarını kurban kesim yeri olarak belirledi. Şikayetler 444 80 07 numaralı Turunç Masa Çağrı Merkezi'ne iletilebilecek.

KEPEZ'DE KESİM YERLERİ

Kepez Belediyesi'nde ise Zafer, Yenidoğan, Varsak- Karşıyaka, Varsak- Ayanoğlu ve Teomanpaşa mahallelerindeki pazar alanlarıyla Fevzi Çakmak Mahallesi 6277 sokak adaklık kesim yeri kurban kesim yerleri olarak belirlendi. Konyaaltı Belediyesi ise Liman, Siteler, Pınarbaşı mahalleleri kapalı pazar yerlerini küçükbaş kurbanlıklar için kesim yeri olarak belirledi. Büyükbaş kurbanlıkların kesiminin sadece Altınkum Mahallesi Kapalı Pazaryeri'nde yapılacağı ilçede belediyenin belirlediği alanlarda 35 kasap, vatandaşların kurbanlarını ücretsiz olarak kesecek. Belediyelerin belirlediği alanlar dışında halka açık yerlerde, yol kenarlarında, parklarda, refüjlerde, kaldırımda bir ağaca takılan çengelin üzerinde kurban kesenlerle, kesilen hayvanın atıklarını sokağa bırakanlar Kabahatler Kanunu'na göre idari para cezasıyla cezalandırılacak.

BİZE ULAŞIN