Organ naklinin yıldızı Antalya

Antalya organ naklinde dünyanın en önemli merkezi oluyor. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi de böbrek ve karaciğer nakli ruhsatı aldı. Hedef kısa sürede uzuv nakli yapmak

Organ naklinin yıldızı Antalya
Akdeniz Üniversitesi ve Medicalpark Hastanesi'ndeki organ nakli merkezlerinde gerçekleştirilen başarılı organ nakilleri ile dünyada en önemli merkezlerden biri haline gelen Antalya gücüne güç katıyor. Antalya'nın sağlık alanında büyük yükünü çeken Eğitim ve Araştırma Hastanesi de organ nakillerine başlıyor. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, acil, poliklinik ve yatan hastada rekor üstüne rekor kıran Antalya Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlı Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni ziyaret ederek 'Organ Nakli Belgesi'ni hastane yöneticilerine takdim etti.

GURUR KAYNAĞI OLACAĞIZ
Yönetici Başhekim Doç. Dr. Yalçın Yüksel, hastanelerinde böbrek ve karaciğer nakli için her şeyin hazır olduğunu söyledi. Nakiller için personelin eğitimi ve alt yapının tamamlandığını belirten Doç. Dr. Yüksel, "Her alanda olduğu gibi organ naklinde de sadece Antalya'nın gururu değil, Türkiye'nin gururu olacağız. Bunun için canla başla çalışıyoruz" dedi. Yüksel, organ nakillerine Ekim ayında başlayacaklarını duyurdu.

ÇIĞIR AÇMAYA DEVAM
Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat Yılmaz ise Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin böbrek ve karaciğer nakline başlamasının mutluluk verici olduğunu belirterek bunun ekip çalışmasının bir ürünü olduğunu söyledi. Prof. Dr. Yılmaz, "Bir sonraki aşamada kalp ve uzuv nakillerinin yapılmasını planlıyoruz" dedi.

BİZE ULAŞIN