Suriyeli gelin altınlarla kaçtı

Bir otelde çalışan işitme engelli B.Y. ile dini nikahla evlenen Suriyeli Fatma Sultan, düğün öncesi yapılan alışveriş sırasında altınlarla kayıplara karıştı

Suriyeli gelin altınlarla kaçtı
Antalya'da bir otelde çalışan işitme engelli 32 yaşındaki B.Y. ile babası M.Y, tavsiye üzerine Reyhanlı'ya giderek Suriyeli bir kız beğendi. Annesine 3 bin lira 'süt parası' veren baba ile oğlu, kızı ve ağabeyi olduğunu söyleyen Muhammet Sultan'ı alıp Antalya'ya getirdi.

BİRDENBİre kaybolDU

Dini nikah sonrasında Suriyeli geline 6 bilezik, yüzük, küpe ve saat alındı. Kuyumcudan çıktıktan sonra takıları koluna takan Suriyeli gelin, alışveriş için gittikleri marketin önünden kayıplara karıştı. Kuyumcuda altın alınırken çekilen fotoğraflarla polise giden damadın ailesi, dolandırıldıklarını söyleyerek şikayetçi oldu.

AĞABEYİ Mİ EŞİ Mİ?

Gelinin markette ortadan kaybolduğunu, güvenlik kamerası görüntülerini izleyince, bir adam ve bir kadınla birlikte kaçtığını gördüklerini anlatan baba M.Y. "Suriyeli gelin ve ağabeyi olduğu söylenen gencin başparmağında 'HM' harflerinin yazılı olduğu bir dövme vardı. Ağabeyi diye tanıtılan kişi muhtemelen kocasıydı. Suriyelilere kucak açıp oğlumuzu onlardan bir kızla evlendirmek isterken başımıza bunlar geldi. Altınları da veresiye almıştık" dedi.
BİZE ULAŞIN