Deniz'in hayatına 2 yıl hapis istendi

Antalya'da meydana gelen kazada lise öğrencisi Deniz Temizyürek'e otomobili ile çarparak ölmesine neden olan sürücü Yeşim Yılmaz'ın 2 yıl hapsi istendi

Deniz'in hayatına 2 yıl hapis istendi
Antalya'da 13 Temmuz tarihinde yaşanan ve Darül Şifa Sağlık Meslek Lisesi öğrencisi Deniz Temizyürek'in (15) ölümüne neden olan kazayla ilgili iddianame tamamlandı. Antalya 5. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul eden iddianamede sürücü Yeşim Yılmaz'ın 2 yıl hapsi istendi.

TCK'NIN 85'İNCİ MADDESİ

Cumhuriyet Savcısı tarafından hazırlanan iddianamede, 13 Temmuz tarihinde Konyaaltı ilçesi Belediye Caddesi'nde Deniz Temizyürek'in kullandığı 16 K 9292 plakalı otomobilin yaya olarak yürüyen Deniz Temizyürek'e çarptığı bildirildi. İddianamede Temizyürek'in ambulansla yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği belirtilerek sürücü Yeşim Yılmaz hakkında TCK'nın 85'inci maddesi gereği 2 yıla kadar hapis cezası talep edildi. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı öncesi meydana gelen kaza sonunda kızını kaybeden baba Müslim Temizyürek, Deniz'in tüm organlarını bağışlamıştı. Deniz Temizyürek'in kalbi, iki böbreği, karaciğeri ve iki korneası Akdeniz Üniversitesi Organ Nakli Merkezi doktorları tarafında alınarak 6 kişiye hayat vermişti.

ÖLMESİN DİYE AĞLAMIŞTI
Cumhuriyet Savcısı tarafından hakkında 2 yıl hapis cezası istenen otomobil sürücüsü Yeşim Yılmaz, kazadan hemen sonra ağlayarak aracından inmiş, çarptığı lise öğrencisi Deniz'in yerde baygın halde yattığını görünce gözyaşlarına boğulmuştu. Yılmaz, "Allahım ona bir şey olmasın. Allahım ne olur yaşasın" diye gözyaşı dökmesiyle dikkat çekmişti.

BİZE ULAŞIN