Mevlüt Çavuşoğlu: Şimdi yollara düşme zamanı

Çavuşoğlu, "Her seçimlerden sonra, 'keşke daha çok çalışsaydık' diye düşündük. İşte bu seçim bunun için bir fırsat. Şimdi yollara düşme zamanı" diye konuştu

Mevlüt Çavuşoğlu: Şimdi yollara düşme zamanı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Dışişleri eski Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, partisinin il başkanlığının düzenlediği bayramlaşma törenine katıldı. Çavuşoğlu, 1 Kasım seçimleri için "Şimdi yolla düşme zamanı" dedi. İl binası önünde gerçekleşen törene, AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, AK Parti Antalya Milletvekilleri Hüseyin Samani, Gökçen Özdoğan Enç ve Sena Nur Çelik'in de aralarında bulunduğu partililer katıldı.

BAYRAM ESPİRİSİ

Tören, alana kurulan barkovizyon ekranında Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun mesajı ile başladı. Milletvekili adaylarının oturduğu masa güneş altında kalınca, parti logolu şapkalar dağıtıldı. Partilileri güneşin altında tutmamak için konuşmasını kısa kesen Çavuşoğlu, "Rıza Başkan, milletvekili adaylarını güneşin altına kurbanlıklar gibi dizmiş. Bu sıcağa dayanabilirseniz, 1 Kasım seçimlerine dayanabilirsiniz diye düşünmüş" diyerek espiri yaptı. Tüm teşkilatla 1 Kasım seçimlerine hazır olduklarını anlatan Çavuşoğlu, "Her seçimde başarılı olduk. Ama her seçimlerden sonra, 'keşke daha çok çalışsaydık, 1-2 milletvekili daha fazla çıkartsaydık' diye düşündük. İşte bu seçim bunun için bir fırsat. Şimdi yollara düşme zamanı" diye konuştu.

BESMELEDEN KORKMAYIN

Törene katılan partililerle bayramlaşan ve karanfil dağıtan Çavuşoğlu, içinde 'Ya Bismillah' geçen seçim şarkılarının, CHP'nin itirazı nedeniyle yasaklanmasına tepki gösterdi. Çavuşoğlu, "Besmeleden mi, AK Parti'den mi korkuyorsunuz" diye sordu. Rıza Sümer ise 1 Kasım seçimlerinin önemini vurguladı. Sümer, "Son seçimlerde 16 ilçede ilk parti olduk. Bir önceki seçime oranla oylarımızı arttırdık. Bu seçimde bu başarıyı da geçeceğiz. Bu seçimde takım kaptanımız Antalya'nın evladı. Sayın Çavuşoğlu'nun kaptanlığında tarihi bir başarıya imza atacağız" dedi.

BİZE ULAŞIN