'Daat'tılar cezaya battılar

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü'nün 'DAAATma' projesinde polis, trafikte gereksiz yere kornaya basan 43 sürücüye toplam 3 bin 784 TL ceza kesti

'Daat'tılar cezaya battılar
Antalya emniyetinin 'kornasız trafiğe' dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirdiği 'Daaaaat'ma! Yaşlıların huzurunu, bebeklerin uykusunu dağıtma, gürültü kirliliği yaratma' projesi kapsamında yapılan denetimlerde gereksiz yere kornaya basan sürücüler bin pişman oldu. Proje kapsamında vatandaşlardan gelen ihbarlara büyük önem verildiği belirtildi. Özellikle Konyaaltı Caddesi üzerinde yapılan uygulamalarda gereksiz yere korna kullanan sürücülere 88'er lira para cezası uygulandı. Gereksiz korna cezalarının büyük bir çoğunluğunun ise Fahri Trafik Müfettişleri tarafından uygulandığı vurgulandı.

KURUMLAR DESTEKLİYOR

Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, gereksiz kornaya basmanın, havalı korna sesi çıkarmanın rahatsızlık uyandırdığını ve insanların psikolojisini bozduğunu ifade etti. Antalya kent merkezinde iki yıldır devam eden proje ile toplumsal bilinçlendirmenin hedeflendiği kaydedildi. Proje kapsamında okullar başta olmak üzere bir çok kurumda seminerler verildiği ve verilmeye devam ettiği ifade edildi. 'Daaaaat'ma' projesini başta Antalya Valiliği olmak üzere Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) ve Şoförler Odası da destekliyor.
BİZE ULAŞIN