Sarısu'ya hücum

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından geçen yıl hizmete açılan Sarısu Plajı, 2 yılda 1.5 milyon ziyaretçiye ulaştı. Kadınlar Plajı'na ise günde ortalama 2 bin kişi geliyor

Sarısu'ya hücum
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Sarısu mesire alanı 2 yılda 1.5 milyonu aşan misafiri ağırladı. ANET Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Urcu ve Büyükşehir Belediyesi Sarısu Koordinatörü Erdem Çölkuşu'nun denetiminde yapılan altyapı, peyzaj ve diğer hizmetler bölgeye canlılık kazandırdı. 1000'e yakın masa ve kameriye, ışıklandırma, soyunma kabinleri, mescit, ücretsiz şezlong ve şemsiye ile 2 bin 300 araçlık otopark hizmeti verilen bölgede, 30 güvenlik görevlisi görev yapıyor.

MAVİ BAYRAKLI PLAJ

Büyükşehir Belediyesi Sarısu Koordinatörü Erdem Çölkuşu, "Sarısu Plajı geçen yıl mavi bayrak aldı. Sadece pazar günleri 20 bin kişiyi ağırlıyoruz. Plajın kent merkezine yakın olması, bölgeye ulaşımın kolay olması 1.5 milyonu aşan ziyaretçi sayısında büyük rol oynadı" diye konuştu. 72 dönümlük bir alana yapılarak geçen yıl hizmete açılan Kadınlar Plajı'nda da cankurtaran, özel güvenlik, halkla ilişkiler ve temizlik görevlileri bulunuyor. Tüm personeli kadınlardan oluşan plajda market, pastane, hamam ve SPA, çocuk oyun parkı, engelli çocuk oyun parkı, kum havuzu spor parkı ve mescit hizmeti veriliyor. Çölkuşu, "Kadınlar Plajı'nda günde ortalama 2 bin misafiri ağırlıyoruz. Sezon boyunca ayda 60 bin kadın plajımızdan yararlandı" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN