Büyükşehir sözünü tutmuyor

Muğla'nın Seydikemer ilçesindeki Dodurga mahallesi tam 2 yıldır susuzluk çekiyor. Mahalleli eşek sırtında su taşıyarak ihtiyacını gideriyor

Büyükşehir sözünü tutmuyor
Muğla'nın Seydikemer ilçesinde yaklaşık 200 haneli Dodurga Mahallesi sakinleri, içme suyu hattının yetersiz olması ve evlerine su gelmemesi nedeniyle taşıma suyla ihtiyaçlarını karşılıyor. Yayla Ceylan Mahallesi Karabel ve Gacak mevkisindeki yaklaşık 200 haneli mahalle, içme suyu hattının yetersiz olması ve evlerine su gelmemesi nedeniyle zorluk yaşıyor. Yaşanılan sorun nedeniyle mahalle sakinleri, yaklaşık 2 yıldır içme sularını 6 kilometre mesafedeki mahallelerden ve yakınlarındaki göletlerden sağlıyor.

GÜRÜN'DEN UMUDUM KALMADI

2009 yılından beri köyüne su getirmek için mücadele verdiğini belirten Dodurga Mahallesi Muhtarı Rasih Mete "Köyümüzün içme suyu yok. Kuyulardan çekme ile idare etmeye çalışıyoruz. Suyun ne kadar sağlıklı olduğunu da bilmiyoruz. Kuyudaki su sabah bitiyor akşama tekrar doluyor. 2 yıldır Büyükşehir Belediyesi'ne müracaat ediyorum. En son Osman Gürün başkanımızı ziyarete gittiğimizde üç kademeli olarak suyu getireceklerini ifade ettiler fakat henüz gelen giden olmadığı gibi benim de umudum yok" dedi.

BAŞKAN SÖZ VERDİ İCRAAT YOK

Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven ise sorunu yerinde görmek ve çözüm üretmek için Dodurga'daydı. Başkan Mehmet Güven "Dodurga deyince akla ilk gelen su sorunu. Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'ü sekiz muhtar arkadaşımla ziyaret ettik ve 'Gerekirse 61 mahallemizin su projelerini durdurun, yeter ki Dodurga'nın su sorununu halledin' dedim. Başkan sıcak baktı ama şu anda bir icraat yok" dedi.

BİZE ULAŞIN