Murat ÖZGEN: Emrah Başsan böyle istedi

Bir yanda Yusuf Şimşek, karşısında Sergen Yalçın. Benim keyif aldığım futbol tarzının iki önemli usta ayağı. Gelmiş geçmiş en yetenekli isimlerden ikisi.
Futbolculukları böyle. Teknik direktörlükleri için karar verebilmek için biraz erken. Beklentimiz, kendileri gibi yetenekleri futbola kazandırmaları. 'Bitmiş' denilen Eto'o'nun ilk 5 haftayı 5 golle kapatması kadar Sivasspor'un ilk 5 haftada galibiyet alamaması şaşırtıcı. Türkiye'de futbol artık o gün sahada iyi olanın, daha çok isteyenin kazandığı maçlar haline geldi.
Antalyaspor da maça istekli başladı.
Maç 0-0'ken 5-5 bitebilir izlenimi vardı. Nedeni iki takımın da orta sahasının çok kolay geçilmesi, iki takımın da her akında rakip kalede pozisyon bulmasıydı. Nitekim 15 dakikada 1-1 oldu. Barrales'in şans golüne Lazarevic'in akıl dolu vuruşu yanıt verdi. Özlemişiz bu tür golleri. Golden sonraki Break dance gösterisi de süperdi.
Emrah'ın kaçırdığı gol ise bu dakikaya kadar atılan gollerden daha kolaydı. Zira, Emrah, top ve kalenin dışında başka bir şey yokken topu dışarı atmak maçın kaderiyle oynamaktı.
Emrah'ın Antalyaspor'daki tüm geçmişinin özeti işte o pozisyon.
Kalecinin ayağından tereyağından kıl çeker gibi topu alabilecek kadar teknik ve yetenekli, ama boş kaleye kaçıracak kadar ciddiyetsiz ve umursamaz.
İlk yarı haklı skorla 1-1 bitti. Daha gollü olabilirdi ama yine berabere bitmeliydi.
Antalyaspor'da Guilherme kora kor ve denk kuvvetlerin maçı için çok yumuşak kalıyor. Yeteneğine şüphe yok. Sanki büyük maçların oyuncusu gibi ama kalabalık rakip karşısında afallıyor. Takımın en iyileri sezon başından beri Kvesic ve Lazarevic.
Eto'o'ya artık kimse fırsat vermiyor.
Bu saatten sonra da vermezler. B Planı devreye girmeli.
Bu hafta stajyer hakem gelmedi ama bu hakem de formsuz.
Kendisinin bakıp da göremediği, yardımcısının uyarısıyla faul verdiği pozisyona sarı kart çıkardı.
Maça gelmeyip piknik yapmayı tercih edenleri haklı çıkaran bir futbol izledik özellikle ikinci yarı.
Emrah boş kaleye atsa piknikçiler pişman olacaktı, olmadı.

BİZE ULAŞIN