İlk ders zili çaldı

2015-2016 eğitim yılı törenle başladı. Törende 81 ilden gelen öğrenciler 'Memleketim' şarkısını söyledi

İlk ders zili çaldı
Antalya'da 2015-2016 eğitim öğretim yılı açılışı hayırsever desteğiyle yaptırılan Yarbay Pınar İlkokulu'nun açılışıyla birlikte yapıldı. Törende 81 ilden gelen ilkokul öğrencileri yöresel kıyafetleriyle, 'Memleketim' şarkısı eşliğinde birlik ve beraberlik mesajı verdi. Törene Antalya Valisi Muammer Türker, Garnizon Komutanı Mustafa Kaya, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanvekili Bahattin Bayraktar, Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı. Minik öğrenciler başta Vali Türker olmak üzere, protokol üyelerine çiçek takdim etti. Ardından okula yeni başlayan anaokulu öğrencilerine, ikinci sınıf öğrencileri tarafından 'hoş geldiniz' çiçekleri verildi.

DERS ZİLİ VALİ TÜRKER'DEN

Vali Türker, Antalya'da 428 bin Türkiye'de 18 milyon öğrencinin ders başı yaptığını söyledi. Türker, "Eğitime yeterli önem verilmezse, gelecekte bu toplumun bekasıyla ilgili sorunlar ortaya çıkar ve o zaman istediğiniz kadar savunma ve güvenliğe para ayırın kıymeti olmaz" diye konuştu. İlk ders zilini çalan Türker ve protokol okulun açılış kurdelesini keserken, öğrenciler havaya kırmızı beyaz balonlar bıraktı. Türker, daha sonra anaokulu sınıfını ziyaret etti.

ÖZEL OKULDA AÇILIŞ

Antalya'daki özel okullar da yeni yıla kendi bünyelerinde düzenledikleri törenle başladı. Antalya Yeditepe Koleji Lara (Merkez) Kampüsü öğrencileri ve velileri, yeni yılın açılışını yaptı. Çelenk koyma, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende, açılış konuşmasını Kampüs Müdürü Mehmet Esen yaparken, ilk ders zilini birinci sınıflardan bir öğrenci çaldı.

BİZE ULAŞIN