Akdeniz’de değişim

Valiler Kararnamesi yayımlandı. Antalya’ya Munir Karaloğlu, Isparta’ya Şehmus Günaydın, Burdur’a Şerif Yılmaz atandı. Antalya Valisi Türker ile Burdur Valisi Kürklü merkeze alındı

Akdeniz’de değişim
Uzun zamandır beklenen Valiler Kararnamesi önceki gece yayımlandı. 72 ilin valisi değişirken, 22 ilin valisi merkeze alındı. 24 ile yeni vali atandı, 26 ilin valisi ise kendi aralarında yer değiştirdi. Değişimden Batı Akdeniz de nasibini aldı. Antalya, Isparta ve Burdur valileri değişti. Antalya Valisi Muammer Türker merkeze çekilirken, yerine Bursa Valisi Münir Karaloğlu atandı. Isparta Valisi Vahdettin Özkan ise Kahramanmaraş Valiliği'ne atandı. Isparta'nın yeni valisi ise Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın oldu. Burdur Valisi Hasan Kürklü merkeze alınırken koltuğuna Kütahya Valisi Şerif Yılmaz oturdu.

ANTALYA VALİSİ KARALOĞLU
1964 yılında Rize'nin Çayeli ilçesine bağlı Kaptanpaşa'da doğan Münir Karaloğlu, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1989 yılında mezun oldu. 1990 yılında kaymakam adayı olarak mesleğe başlayan Karaloğlu, Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası'nın (YERELSEN) kurulmasına öncülük etti. 4 Ağustos 2013 tarihinden bu yana Bursa Valisi olarak görev yapan Karaloğlu'nun eşi öğretmen. Karaloğlu çiftinin iki kız çocuğu var.

BURDUR VALİSİ YILMAZ
Şerif Yılmaz, 4 Mayıs 1962'de Manisa Turgutlu'da doğdu. 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1986 yılında Uşak Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. 9 Mayıs 2013 tarihinden bu yana Kütahya Valisi olarak görev yapıyordu. Şerif Yılmaz, evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce biliyor. Isparta Valisi Günaydın 1966 yılında Batman Gercüş'te doğan Şehmus Günaydın 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu. 1989 yılında Hatay Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı. Görev yerleri arasında Burdur Yeşilova Kaymakamlığı da bulunuyor. Vali Şehmus Günaydın 21 Mayıs 2014 tarihinden bu yana Kastamonu Valisi olarak görev yapıyordu. Yeni Isparta Valisi Günaydın evli ve üç çocuk babası.
BİZE ULAŞIN