Yeni bir dönem

Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer 30 Haziran’da genel kurul kararı aldıklarını, aday olmayacaklarını açıkladı. Yeni dönemde koltuk için en güçlü aday Ali Şafak Öztürk olacak

Yeni bir dönem
Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer, yönetim kurulu ile birlikte Hasan Subaşı Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi. Gencer, 2013 yılında kimsenin cesaret edemediği dönemde göreve geldiklerini ifade ederek, görev süresi içinde yaptığı icraatları sıraladı.

ADAY OLMAYACAK
Şehirden maddi destek almadıklarını, sadece iyi günlerinde herkesin yanlarında olduğunu vurgulayan Gencer, "Avrupa takımı oluşturduk. Fenerbahçe, Galatasaray, Bursa, Torku Konya'yı yendik. Şehri sevindirdik. 2017 hedefimizi UEFA olarak koyduk. 'Messi ve Rihanna Antalya'da top oynayacak' dedik. Hakikaten ayıp ettik, çok olduk. Her sene seçim ve aday var söylemlerinden bıktık. Bu söylemlerin neticesi olarak dün akşam yönetim kurulu olarak toplandık ve 30 Haziran'da genel kurula gitme kararı aldık. Kesinlikle ben ve yönetim kurulum aday olmama kararı aldı" ifadelerini kullandı.

4 TRANSFER YAPILACAK
Transfer planlarından da bahsedip artık gerçekleştiremeyeceklerini anlatan Gencer, "Sadece önceden yapılmış transferler, kaleci Ferhat Kaplan, Aissati ve Ofoedu'nun sözleşmelerini bitirmeyi düşünüyoruz. Bunun dışında Jose Morais'in istediği kanat oyuncusu vardı, bizim dönemimize rastlarsa gereğini yaparız. Onun dışında hiçbir şekilde transfer yapmayı düşünmüyoruz" dedi.

ALİ ŞAFAK ÖZTÜRK ADAY OLACAK
Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer'in istifasının ardından başkanlık koltuğunun en güçlü adayı olarak Ali Şafak Öztürk gösteriliyor. Hasan Akıncıoğlu döneminde de yönetimde bulunan ve geçtiğimiz sezonda da başkan adaylığı gündeme gelen Ali Şafak Öztürk, Antalyaspor A.Ş'nin kongresinde en güçlü aday olarak gösteriliyor. Opet'in Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk'ün oğlu da olan Ali Şafak Öztürk Regnum Carya Otelleri'nin sahibi. Dünyaca ünlü istatistik sitesi 'whoscored.com'un da sahibi olan Öztürk, İngiliz Kulübü Chelsea ile de yakın ilişki içinde.

GÖZLER DERNEKTE
Antalyaspor'da Başkan Gültekin Gencer'in yeniden aday olmayacağını açıklamasından sonra şirketin en büyük hissedarı Antalyaspor Kulübü Derneği'nin nasıl bir tavır sergileyeceği merak ediliyor. Antalyaspor Kulübü Derneği'nin de Haziran ayı içerisinde kongresinin olması camiayı hareketlendirdi. A.Ş'de başkan değişikliğinin yaşanması durumunda Antalyaspor Kulübü Derneği yönetiminin de istifa edip etmeyeceği veya dernek kongresinde aday olup olmaması gibi tartışmalar başladı.

TARAFTAR ENDİŞESİ
Antalyaspor'un 30 Haziran'da yapılacağı açıklanan kongrenin tarihi taraftarlar arasında endişe yarattı. Eski yönetim 30 Haziran'a kadar görevde kalacak olsa da yeni yönetimin göreve gelip uyum sağlayana kadar uzun bir zaman geçeceğini savunan taraftarlar, "Transfer dönemindeyiz ve 30 Haziran'da işe başlamak bile çok geç" görüşünü savundu.
BİZE ULAŞIN