Kamyon aldı götürdü

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’ne ait kamyon, damperinin açılması nedeniyle Mevlana Caddesi üzerindeki üstgeçide çarptı. Üstgeçidin altındaki büfeci ölümün eşiğinden döndü

Kamyon aldı götürdü
Antalya'da Mevlana Caddesi üzerinde, Soğuksu Mahallesi'ndeki asfalt çalışmalarından dönen Muratpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne ait Hüseyin Yılmaz yönetimindeki 07 GNR 95 plakalı kamyonun damperi, Mevlana Caddesi'nden Meydan Kavşağı istikametine giderken açıldı. Hüseyin Yılmaz'ın yönetimindeki kamyonun açılan damperi, caddedeki akaryakıt istasyonunun önündeki yaya üstgeçidine çarptı. Çarpmanın etkisiyle ikiye ayrılan yaya üst geçidinin ahşap köprüsü yola savruldu.

SANİYE İLE ÖLÜMDEN KURTULDU
Yaşanan kazada üstgeçit altında büfe işleten Selim Tulga, bir saniye ile ölümden kurtuldu. Kazanın olduğu anda büfenin altında arkadaşları ile çay içen işletmeci Tulga'nın üzerine üst geçidin düşmesini koruma demirleri önledi. Kazanın ardından büyük şok yaşayan işletmeci Tulga, "Damper açık geliyordu. Durması için bağırıp işaret yaptık, ancak şoför bizi fark etmedi. Demir korumalar olmasaydı şu an hayatta olmaya bilirdik" dedi.

NASIL OLDUĞUNU ANLAMADIM
Kamyon sürücüsü Hüseyin Yılmaz ise kazanın nasıl olduğunu anlayamadığını söyledi. Yılmaz, "Benim damperim kapalıydı. Nasıl açıldı buraya takıldı anlayamadım" dedi. Belediye Fen İşleri çalışanları ise damperin açılmasının teknik arızadan kaynaklanmış olabileceğini belirtti.

YOL 8 SAAT KİLİTLENDİ
Antalya'da meydana gelen bu kazanın ardından trafik felç oldu. Mevlana Kavşağı ile Sampi Kavşağı arasında yoğunluk gece saat 00.00 sularına kadar sürdü. Yüzüncü Yıl ve Atatürk Bulvarı'ndaki yoğunluk ise gece saat 23.00 sularında hafifledi. Şoförün alkolsüz olduğunu belirten trafik ekipleri, "Kaza anında üstgeçitte yayaların olmamsı büyük şans" dediler. Antalya Büyükşehir Belediyesi ise Muratpaşa Belediyesi'ne ait kamyonun yıktığı üst geçidin en kısa sürede yapılacağını bildirdi.
BİZE ULAŞIN