Dost iller yakınlaşıyor

Dost iller yakınlaşıyor

Burdur-Isparta arasında 21 kilometrelik dağ yolu ile ilgili çalışma yapan Karayolları mesafeyi 14 kilometreye düşürecek. Burdur ile Isparta Türkiye’de birbirine en yakın il unvanını alacak

Dostluk Yolu olarak nitelendirilen Burdur – Isparta arasındaki Dağ Yolu mesafesi, Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılacak olan 'Bölünmüş Yol Projesi' ile 14 kilometreye düşürülecek. Projenin, Isparta'daki başlangıç noktası Yakaören Köyü olacak. Bitiş noktası ise Burdur Karayolu üzerinde. Karayolları 13.Bölge Müdürü Şenol Altıok, yolun projesinin yılsonuna kadar tamamlanacağını aktardı.

VİRAJLAR KALKACAK
Bölge Müdürü Altıok, yoldaki bozuk olan virajlı kısımların, tepe bölgesine çıkılarak düzeltilmiş olacağını, bazı köylerin de bypass edildikten sonra yolun Yakaören'e bağlanacağını kaydetti. Isparta'daki Deregüme ve Yakaören Köyleri bölgesinde yaşayan insanların artık Keçiborlu Yolu'na 14 kilometre mesafe ile ulaşacağını ileten Altıok, "Bu proje sayesinde Dostluk Yolu dediğimiz yol ile gerçek anlamda iki ili birbirine daha da yakınlaştırmış olacağız" dedi.

TÜRKİYE'DE BİR İLK
"Burası bölünmüş yol olacak" diyn Altıok,"Proje sonrasında yolu hem bölünmüş, hem de yüksek standartlı bir yol haline getireceğiz" dedi. Altıok, "Bu projenin hayata geçirilmesiyle birlikte Türkiye'nin en yakın iki ili Burdur ve Isparta olacak. Şu anda En yakın iki il Giresun ve Ordu. O da 45 kilometre civarında. Ondan daha yakın, arasında bölünmüş yol olan iki il, 14 kilometre mesafe ile Burdur ve Isparta oluyor" dedi.
BİZE ULAŞIN