FETÖ’nün eğitim sistemi çöküyor

Antalya’nın Alanya ilçesinde FETÖ/PDY operasyonunda baskın yapılan özel kolej, dershane ve yemek şirketine mahkeme kararıyla kayyum atandı

FETÖ’nün eğitim sistemi çöküyor
Antalya'da yürütülen FETÖ/PDY operasyonları kapsamında kayyuma teslim edilen Toros Akdeniz Koleji ile Özel İrfan Eğitim Kurumları'nın 15 okuluna Alanya'daki okul ve dershaneler de eklendi. Antalya Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında FETÖ/ PDY bağlı okul, dershane ve bazı şirketlere Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından 15 gün önce operasyon yapılarak evrak ve bilgisayarlara elkonulmuştu.

4 KİŞİLİK KAYYUM HEYETİ
Operasyonlarda el konulan belgelerin incelemesinden sonra mahkeme Alanya'daki Özel Ufuk Koleji, Işık Eğitim A.Ş, Kristal Yemek Hizmetleri, Körfez Dershanesi ve yine bu dershaneye bağlı Alanya Buket Eğitim Hizmetleri'ne 4 kişilik kayyum atadı. Avukat Ferit Yücel Ergün, Mali Müşavir Erhan Kapu, Eğitimci Ahmet Tevfik Arslan ve Gıda Mühendisi Osman Yer'den oluşan kayyum heyeti önceki gün akşam adı geçen kurumlara giderek yönetimi devraldı.

TELEFONLA KAYIT
Kayyum heyetinin devraldığı Körfez Dershanesi'ni görüntülemek isteyen gazetecilere mevcut yöneticiler tepki gösterip tehditler savurdu. Dershanede görevli bir öğretmen, cep telefonu ile gazetecileri ve polisleri görüntüleyerek kayıt altına aldı. FETÖ'ye bağlı faaliyetlerini sürdüren Alanya Özel Ufuk Ortaokulu, geçen hafta okulda yaşanan taciz olayını gizleyen okul idarecisi hakkında açılan dava ile gündeme gelmişti.
BİZE ULAŞIN