Ak Köprü’nün büyük kısmı tamamlandı

Ak Köprü’nün büyük kısmı tamamlandı
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından 2015 yılının Ekim ayında temeli atılan 'Ak Köprü' inşaatında hızla sona yaklaşılıyor. 6 aydır devam eden çalışmalarda önce köprünün 4 ayağının inşaatı tamamlandı. Ardından üst tabliyesinin dökümü için çalışmalara hız verildi.

ÇİFT VARDİYALI ÇALIŞMA
Köprünün istenilen zamanda açılması için şantiyede işçiler çift vardiyalı olarak çalışmaya başladı. Yaklaşık 7 milyon liraya mal olacak,191 metre uzunluğunda ve 10 metre genişliğindeki köprünün şu ana kadar yüzde 64'ü tamamlandı. Kalan kısmının ise 2.5 ay içinde tamamlanması ve Ağustos ayı içinde köprünün trafiğe açılması planlanıyor.

TURİZM CANLANACAK
Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, "12 mahalleyi yakından ilgilendiren Ak Köprü, sadece bölge insanının ulaşımını kolaylaştırmayacak. Dim bölgesine yerli ve yabancı turistlerinakın etmesini sağlayacak. Farklı bir turizm anlayışına da katkı sağlayacak köprünün bağlantı yollarını da yapacağız. Köprü hizmete açıldıktan sonra bölge turizm açısından da en çok gezilen yerler arasına girecek" dedi.
BİZE ULAŞIN