Portakal ağaçları yerle bir

Alanya’da 787 ağaç, dalındaki 60 ton portakalla birlikte kesildi. Kesim, savcılık kararıyla jandarma tarafından durdurdu

Portakal ağaçları yerle bir
Antalya'nın Alanya ilçesinde, 32 dönümlük bahçede bulunan 900 portakal ve limon ağacından 787 adedinin kesildiği iddia edildi. Demirtaş Mahallesi'nde yaşanan olayda 23 yıldır arazide kiracı olarak bulunan Mehmet Sarıkadıoğlu, "Ağaçların çoğunu biz kendimiz diktik. 1 Haziran 2016 tarihi itibari ile mal sahibi, araziyi başkasına kiraya verdiklerini ve bizim çıkmamızı istedi. Biz de süre istedik. Ancak tahliye kararını bile beklemeden sabah ellerinde motorlu testere bulunan işçiler gelip portakal ağaçlarını kesmeye başlamış. Bekçiler durumu bize haber verince, jandarmayı uyardık. Ancak o zaman zarfında bu kişiler 787 adet portakal ağacını katlettiler. Savcılık da olaya el koydu" diye konuştu.

BU YAPILAN KATLİAMDIR
Avukat Ahmed Sezer ağaçları kesenlerle ilgili suç duyurusunda bulunduklarını belirterek "Tahliye kararı alana kadar bahçede söz sahibi eski kiracıdır. Bunlar şark kurnazlığı yapıyorlar. Portakal ve limon para etmediği için ağaçları kesip ufak bir miktar zararı ödeyip kurtulacaklarını sanıyorlar ancak durum hiç de öyle değil. Burada aynı zamanda tabiat ve yeşil katliamı yapılmıştır" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN