Ramazan şerbeti akıyor

Kepez Belediyesi’nin hizmet aracı ikram çeşmesi musluklarından ramazan şerbeti akmaya başladı. Başkan Tütüncü çeşmenin, Ramazan süresince camilerde konuşlanacağını söyledi

Ramazan şerbeti akıyor
Kepez Belediyesi'nin hizmet aracı ikram çeşmesi musluklarından ramazan şerbeti akmaya başladı. İkram çeşmesi, Ramazan süresince şerbet dağıtmak üzere camilerde konuşlanacak. Ramazan süresince her gün farklı bir mahallede farklı cami avlusuna getirilecek olan ikram çeşmesi, 150 litre kapasitesiyle 750 kişiye geleneksel ramazan şerbeti tadını hatırlatacak.

HER GÜN 2 MAHALLE
İkram çeşmesi, ilk olarak Duraliler Mahallesi Camisi'nde şerbet dağıtımı için kullanıldı. Bu yıl Kepez Belediyespor Kulübü yanındaki alanda geleneksel Ramazan şenlikleri ve her gün 2 mahallede iftar yemeği vereceklerini söyleyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bu yıl ikram çeşmesiyle Ramazan etkinliklerine bir yenilik daha kazandırdıklarını söyledi. Her akşam farklı camilerde ikram çeşmesinden güzel şerbet akıtacaklarını belirten Tütüncü, "Geleneksel Ramazan lezzetinde soğuk soğuk şerbet ikram edeceğiz. İlkini Duraliler'de gerçekleştirdik. İnşallah farklı bir Ramazan yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğiz" dedi.
BİZE ULAŞIN