Sağlıkla oynamayın

Sağlıkla oynamayın
Kepez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçede tatlı üreten işletmeler başta olmak üzere, gıda üretim yerlerini yaptığı denetimleri sıklaştırdı. Ramazan'a özel pide, tatlı, şeker gibi gıdalar üreten imalathaneler mercek altına alındı. İlçeyi dört bölgeye bölen zabıta, 10 gün içinde denetimleri tamamlayacak.

12 KİŞİLİK ZABITA EKİBİ
12 kişiden oluşan 4 ekip, ramazan süresince 3 kez bu imalathaneleri denetleyecek. Tatlı siparişi alan imalathaneleri hedef alan ekipler, hem çalışanların hem üretim alanının hijyenine, hem de saklama koşullarına bakıyor. Eksikleri olduğu tespit edilen işletmelere yazılı uyarıda bulunan ve idari para cezaları verebilen zabıta ekipleri sözlü uyarıda bulundu.

HİJYENE DİKKAT EDİN
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bayram öncesinde tatlı ve pasta üretimi yapan işletmelerde denetimlerin artırıldığını söyledi. Üretimleri yoğunlaşan imalathaneleri takibe aldıklarını belirten Tütüncü, "Hemşehrilerimizin aldığı ürünlerin, daha sağlıklı ve hijyen koşullarda üretilmesini istiyoruz. Sağlıkla oynayanı afetmeyeceğiz" dedi.
BİZE ULAŞIN