Amacına ulaşan ziyaret

Amacına ulaşan ziyaret

Büyükşehir Belediye Başkanı Türel’in Almanya ziyareti amacına ulaştı. Bild gazetesi tatil için Antalya’yı işaret etti

  • Akdeniz
  • Perşembe 10.06.2016
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in geçtiğimiz günlerde Almanya'ya yaptığı ziyaret ve gerçekleştirdiği görüşmelerin ardından Alman basınının Antalya ve Türkiye'ye olan ilgisi sürüyor. Son olarak Almanya'nın en çok okunan günlük gazetesi Bild, Türkiye'yi sayfalarına taşıdı.

BİLD TÜRKİYE'Yİ ÖNERDİ
Başkan Menderes Türel'in Almanya'daki programları sırasında ziyaret ettiği gazete yayınladığı haberde; özellikle deniz tatili planlayan çocuklu Alman ailelerin bu yıl rezervasyon yapma konusunda çok çekimser kaldıkları ve kararlarını son anda verecekleri tespitinde bulunarak, bu ailelere Antalya ve Türkiye'yi önerdi. Gazete haberinde, İspanya ve Portekiz'de tatilin hem çok pahalı olduğunu hem de bu ülkelerde tam doluluk yaşandığını hatırlatarak, 2 çocuklu bir ailenin aynı şartlarda Türkiye'de yüzde 40 daha ucuza tatil yapabileceğini belirtti. Bild, haberinde "Buradaki mükemmel fiyat/hizmet oranı başka bir destinasyonda bulunamaz" dendi.

BİRİNCİ SINIF TESİSLER
Bild gazetesinin okurlarına tavsiyesi şöyle oldu: "Çocuklu aileler için İspanya hem pahalı gelebilir hem de arzu edilen konumdaki oteller bulunamayabilir. Ancak Türkiye'de birinci sınıf tesisler, inanılmaz düşük fiyatlarla hazır bekliyor. Hem de deniz manzaralı…"
BİZE ULAŞIN