Huzur veren şenlik

Huzur veren şenlik

Büyükşehir Belediyesi İslam düşünürlerinin eserlerinin seslendirildiği ‘Santur dinletisi’ ile, Kepez Belediyesi de ilahi programıyla Ramazan’ın ruhuna yakışan geceler yaşatıyor

  • Akdeniz
  • Cuma 11.06.2016
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Ramazan etkinlikleri, Antalyalıların yoğun ilgisini gördü. İftarlarını açan Antalyalılar her yıl olduğu gibi Karaalioğlu Parkı'na akın etti. Ramazan etkinliklerinde sahnelenen gölge oyunu Hacivat ve Karagöz özellikle çocukları kahkahaya boğdu. Çocukların doyasıya eğlendikleri ortaoyunu gösterisinde büyükler de gösteriyi telefonlarıyla kayıt etti.

SANTUR DİNLETİSİ BÜYÜLEDİ
Gölge oyununun ardından Antalyalılar, çok özel bir tasavvuf enstrümanı olan santurla buluştu. Daha önce Elmalı'nın Canları İrfan ve Sevgi Sempozyumu'nda Antalyalılarla buluşan santur dinletisi bu kez Büyükşehir Ramazan etkinliklerinde sahnedeydi. Türk Tasavvuf Müziği'nin önemli sufilerinden Niyazi Mısri'nin şiirlerinden bestelenen eserlerin seslendirildiği konserde, Antalyalılar unutulmaz anlar yaşadı.

KEPEZ'DE CAMİ MUSİKİSİ
Kepez Belediyesi tarafında gerçekleştirilen Ramazan etkinlikleri programı kapsamında da özel bir dinleti sunuldu. Cami musikisi ve ilahiler adlı programda Tahir Çetin ve ekibine Antalya İl Müftü Yardımcısı Mustafa Aydın ve Hafız Serkan Kuran eşlik etti. Cami musikisi ile ilgili bilgilerin de verildiği dinletide Çetin, Aydın ve Kuran tarafından çok özel ilahiler seslendirildi. Canlı şekilde gerçekleşen dinletide sazendelerin kanun, nef ve tef ile eşlik ettiği program, vatandaşlardan da yoğun ilgi gördü.
BİZE ULAŞIN