Gidecek yerleri kalmadı

Alman Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Fiebig “Alman turistler Türkiye’yi tercih edecekler çünkü başka alternatifleri kalmadı” dedi

Gidecek yerleri kalmadı
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Genel Sekreteri Çetin Gürcün ve Alman Seyahat Acentaları Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, EXPO 2016 Antalya Kültür Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi. Türkiye'nin geçen yıl Alman turistler için üçüncü pazar olduğuna işaret eden Fiebig, 5.6 milyon Alman'ın Türkiye'ye geldiğini hatırlattı. Uygulanan 'her şey dahil' sisteminin ailelere cazip geldiğine değinen Fiebig, "Türkiye aile tatili için asla vazgeçilemeyecek bir ülke" diye konuştu.

REZERVASYONLAR ARTIYOR
Turizm açısından durumun biraz sıkıntılı olduğunu ve 2016'da henüz bekledikleri hedefleri gerçekleştiremediklerini vurgulayan Fiebig, güncel rakamlara bakıldığında Antalya'daki tatil fiyatlarının hiçbir şekilde başka ülkelerde sağlanamayacağını dile getirerek, şöyle konuştu: "Kısa sürede rezervasyonlar artacak ve Alman turistler Türkiye'yi tercih edecek çünkü diğer gidecekleri yerler doldu, son dakika tatil satışları için başka alternatifleri yok. Alman seyahat acenteleri durumda bir iyileşme görüyor. Rezervasyonlar artıyor ve son bir haftada neredeyse geçen yılla aynı oranda. Almanlara tatil için hedef ülke olarak Türkiye'yi göstermeye devam edeceğiz."

EXPO'NUN KATKISI ÇOK BÜYÜK
TÜRSAB Genel Sekreteri Gürcün de EXPO 2016 Antalya'nın, Alman pazarı satışlarında önemli bir etken olarak kullanılabileceğine dikkati çekti. Bundan dolayı Alman partnerlerine EXPO'yu tanıtmak için çalışmalar yaptıklarını belirten Gürcün, Almanya ile turizmdeki sıkı bağları devam ettirme gayretinde olduklarını kaydetti.
BİZE ULAŞIN