Yaşama tutundu

Yaşama tutundu

  • Akdeniz
  • Cumartesi 12.06.2016
Antalya'nın Manavgat ilçesinden 7 Ekim 2012'de geldikleri Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne üçüz doğurmayı beklerken beyin kanaması geçiren 31 yaşındaki Fatma Hatipoğlu, sezaryenle doğan bebeklerini göremeden yoğun bakım ünitesine yatırıldı. 70 gün yaşam mücadelesi veren Hatipoğlu, gözlerini açtıktan sonra 25 gün de nöroloji kliniğinde tedavi gördü. Üçüzleri 4 yaşına gelen Hatipoğlu'nun tedavisine şimdi özel bir fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezinde devam ediliyor. Eşinin üçüzler sayesinde hayata bağlandığını belirten Ender Hatipoğlu, "Birbirimize kenetlendik. Fatma inşallah daha iyi olacak" diye konuştu.

ÇOCUKLARINI SEVEBİLİYOR
Üçüzleri büyütmenin zor, ancak zevkli olduğunu söyleyen Ender Hatipoğlu, "Fatma'ya özel bir klinikte robot tedavisi uygulanıyor. Hareketleri düzeldi, kendi başına yemek yiyebiliyor. En önemlisi konuşabiliyor, telefon kullanabiliyor. Tutunarak yürüyüş yapmaya başladı. Çocuklarını sevebiliyor" diye konuştu.

FARKLI DUYGULAR YAŞIYORUM
Çocuklarına Ercan Cihan, Medine Ceren ve Havva Ceylin adını verdiklerini aktaran Hatipoğlu, "Çocuklarımın doğum esnasını görmeyi çok isterdim, olmadı. Çocuklarımın bebekliklerini, doğum esnasını yaşamadım. Daha doğrusu anneliği yaşayamadım. Çok farklı duygular içindeyim" diye konuştu.

DAYANMAYA ÇALIŞIYORUM
Zor bir süreç geçirdiğini söyleyen Fatma Hatipoğlu "Şu an iyiyim. Yürümek istiyorum. Üç ayda bir hastaneye kontrol için geliyoruz. Artık ilaçlarımın dozunu düşüreceğiz. Az kaldı biliyorum, dayanmaya çalışıyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN