Tutuklu personele Rektörlük kıskacı

Akdeniz Üniversitesi’nde geçen hafta yapılan ve 19 zanlının tutuklanıp cezaevine gönderildiği operasyon sonunda Rektörlük de devreye girdi

Tutuklu personele Rektörlük kıskacı
Akdeniz Üniversitesi'nde geçen hafta yapılan ve 19 kişinin tutuklandığı operasyon sonunda Rektörlük'te devreye girdi. Tutuklananlardan 10'unun üniversite personeli olması üzerine soruşturma açıldığı bildirildi. Akdeniz Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mustafa Ünal, olayda tutuklanan ve gözaltına alınan personelleri için disiplin soruşturması açtıklarını söyledi.

OPERASYONLARA DESTEK
Konu ile ilgili savcılıktan bilgi ve belge talep ettiklerini söyleyen Rektör Vekili Ünal, "Üniversite de yolsuzlukların üzerine gitmeye kararlıyız. Gelen belgelerin ardından gerekenler yapılacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi. Ünal, geçmiş yönetime yönelik yapılan yolsuzluk operasyonlarını desteklediklerini biran önce soruşturma sürecinin sonuçlanmasını beklediklerini belirtti.

GÖREVLENDİRME YAPTIK
Operasyon sonrası üniversitede idari ve akademik çalışmaların aksamadığını aktaran Prof. Dr. Ünal, " Tutuklu yargılanan 10 kişiden 2'sinin daha önceden açığa alınmıştı. 1 kişinin de görev yerini değiştirdik. Bu kişi uzun zamandır raporluydu. 3 personelin yerine daha önce başka personelleri görevlendirmiştik. Bu sürecin üniversitemizdeki iş akışını aksattırmaması için de tutuklu yargılanan 7 personelimizin yerine ivedilikle görevlendirmeler yaptık. Şu an tüm çalışmalarımız sağlıklı bir şekilde yürütülmekte" vurgusunu yaptı. Prof. Dr. Ünal, üniversitenin adının bu tür yolsuzluk haberleri ile gündeme gelmemesini temenni ettiklerini vurguladı.
BİZE ULAŞIN