Türkülerle dertleştiler

Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinliklerinde sahne alan Türk Halk Müziği sanatçısı Orhan Hakalmaz Antalyalılara unutulmaz bir gece yaşattı

Türkülerle dertleştiler
Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinliklerinde Orhan Hakalmaz rüzgarı esti. 7'den 70'e konser alanını dolduran Antalyalılar, türküleri hep bir ağızdan söyledi. Antalyalılar gece boyunca Hakalmaz'ın türkülerine telefonlarının ışıkları ile eşlik etti. Sırt sırta olunması gereken bir zamanda olunduğuna dikkat çeken Hakalmaz, "Şehitlerimiz var, gönüller kırık. Birlik ve beraberliğimizi koruyarak değerlerimizi korumalıyız. Söz konusu vatandansa gerisi teferruattır. Biz çalıp oynamıyoruz, türküler ile dertleşiyoruz. Allah askerimizi, polisimizi, vatanımızı ve hepimizi korusun" ifadelerinde bulundu.

TÜRKÜLERİ YAŞIYOR
Konser alanına gelen herkesin türkü dinlemek için geldiğini vurgulayan Orhan Hakalmaz, "Türkü dinliyorum demekten utanan bir nesil oluşturmaya çalıştılar ama başaramadılar. Gençler türküleri yaşıyor. Bir milleti millet yapan dili, dini, kültürü ve tarihidir. Biz bunların hepsini türküye dökmüşüz. Türküler bizi anlatıyor" dedi. Konser sonunda vatandaşlara seslenen Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Zülfü Çelik, "Asırlar ötesinin gizemli bahçelerinden süzülerek Anadolu'ya gelen ve hayat bulan türkülerimizin haykırışını bugün değerli sanatçımızdan dinledik" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN