Belediye’den kaçak kazı

Burdur’un Ağlasun ilçesinde MHP’li belediyeye ait bir iş makinesinin, tel örgüyle çevrili arazisinde kaçak kazı yaptığına şahit olan vatandaş, belediye yetkililerinden ilgili davacı oldu

Belediye’den kaçak kazı
Burdur'un Ağlasun Belediyesi'ne ait olduğu belirtilen iş makinesinin, saat 08.00'de başlayan mesai öncesinde sabah 06.30 sıralarında tel örgüyle çevrili arazisinde çalışma yaptığı bilgisini alan Durmuş İ. isimli vatandaş, Ağlasun'daki Börekçiler Yeri mevkisine gelerek durumu Jandarma'ya haber verdi. İddiaya göre, kolluk kuvvetleri ile birlikte kendisine ait olan araziye giden Durmuş İ, yaşanan usulsüz kazıyı canlı olarak gördü.

KAZI TALİMATINI KİM VERDİ
Belediyeye ait iş makinesinin, arazisinde 3 metre derinliğinde ve 4 metre çapında bir kazı yaptırılmasının kim tarafından söylendiğini sorgulayan arazi sahibi Durmuş İ, olay yerindeki Ali A. ve Ali K. isimli şahıslardan birinden, 'Bu arazi bana ait' yanıtını aldı. İlçe Jandarma Komutanlığı'na giderek davacı ve şikayetçi olan Durmuş İ, mesai saatleri dışında çalışan aracın kim veya kimler tarafından görevlendirildiğinin tespit edilmesini istedi.

BAŞKAN DA ZAN ALTINDA
Durmuş İ. izinsiz kazıyla ilgili emrin MHP'li Belediye Başkanı Aydın Kaplan veya Belediye Çavuşu Muhammet Ongun tarafından verilip verilmediği konusunda da araştırma yapılması talebinde bulundu. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.
BİZE ULAŞIN