Hastane derdi bitiyor

Başarılı organ nakilleri ile sağlıkta bir adım öne geçen ancak hastane yatağı sayısı yetersiz kalan Antalya, 3 yeni hastaneye birden kavuşuyor

Hastane derdi bitiyor
Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat Yılmaz 600 yataklı iki hastane ile 50 üniteli diş sağlığı merkezinin yakın zamanda hizmete gireceği müjdesini verdi. Sütçüler Mahallesi'ndeki 300 yataklı Kepez Devlet Hastanesi, 300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile yine Kepez ilçesindeki 50 üniteli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi sağlık hizmeti vermek için gün sayıyor.

İLKLERİN HASTANESİ
75 milyon 844 bin 500 TL ihale bedeli olan Kepez Devlet Hastanesi, 54 bin 307 metrekare kapalı alana sahip. Hastanede 109 çift, 98 tek kişilik oda bulunuyor. 72 yoğun bakım yatağı ve 12 adet ameliyathanenin yer aldığı hastanede 8 adet yürüyen merdiven hastalara büyük rahatlık sağlayacak. 15 ayrı asansör ve modern hasta odaları ile otel konforunda bir hastane hizmete açılacak. Kepez Devlet Hastanesi Antalya'nın ilk engelli dostu ve ilk dijital hastanesi de olacak. Görme engelliler için her türlü yönlendirme, işitme engelliler için de işaret dili bilen personel hizmet verecek. Dijital Hastanede, tedavi sürecinde hastalarla ilgili tüm verilere tablet ya da akıllı telefonlarla ulaşılabilecek. Proje ile doktor ve hemşireler kağıt-kalem yerine tablet bilgisayar kullanacak. Antalya'nın en büyük onkoloji merkezi de Kepez Hastanesi'nde kurulacak. Yanık tedavi merkezinin de olacağı hastanenin yatak kapasitesi ihtiyaç halinde artırılabilecek.

KADIN VE ÇOCUKLAR İÇİN
Antalya Kamu Hastaneleri Birliği bünyesinde bulunan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne bağlı 300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nin ise inşaat işleri bitti tefrişatı ilgili çalışmalar sürüyor. Hastane hizmete girdiğinde, Antalya, Burdur, Isparta ve çevre illerin en modern ve en donanımlı hastanesi olacak. Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat Yılmaz, "Bu hastanemiz hizmete girdikten sonra yıllardır çekilen sorun kökten çözülmüş olacak" dedi.

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ
Antalya Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlı olarak hizmete girecek olan yeni Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi de Kepez ilçesinde yer alacak. 2015 yılı Nisan ayında temeli atılan 50 ünitelilik merkez 7 bin 269 metrekare kapalı alana sahip. Hastanenin yüzde 98'inin tamamlandığını belirten Prof. Dr. Necat Yılmaz, "Bu hastanemizin de devreye girmesi ile birlikte en büyük sorunlardan biri daha çözülmüş olacak" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN