Akrep’in evi bitiyor

Akrep’in evi bitiyor

Antalyaspor’un Döşemealtı’ndaki yeni tesislerinde hızla sona yaklaşılıyor. Yüzde 95’i biten tesis açılış için gün saymaya başladı

  • Akdeniz
  • Çarşamba 16.06.2016
Antalya'nın Döşemealtı ilçesinde geçtiğimiz yılın Mayıs ayında ilk kazması vurulan 18 bin 500 metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 134 bin metrekare alanı kapsayan Antalyaspor kamp ve spor tesislerinin inşaat çalışmasında yüzde 95'lik kısım tamamlandı. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi yetkilileri, kaba inşaatı biten tesisin dış cephe çalışmalarında ise sona geldiğini, zemin kaplama işlemlerinin sürdüğünü ifade etti.

TAM DONANIMLI BİR TESİS
Modern mimarisiyle oyuncusundan taraftarına herkesi heyecanlandıran tesisteki futbol sahalarının alt yapısı da tamamlandı. 1000 kişilik kapalı tribün ile spor salonuna ise son rötuşlar yapılıyor. Avrupa'daki birçok ünlü kulübün sahip olduğu tesislerinden daha büyük ve kapsamlı olacak olan kamp ve spor tesisinin içinde 4 futbol sahası, 2 küçük futbol sahası, antrenman sahası, kamp alanlı konaklama tesisleri, konforlu sporcu odaları, bin kişilik kapalı tribün, çok amaçlı kapalı spor salonu, tenis kortu, halı saha, Antalyaspor Futbol Okulu, fizyoterapi ve fizik tedavi merkezleri, futbol ve diğer branşlara uygun tam donanımlı fitness salonu, yarı olimpik yüzme havuzu, jakuzi, fizik tedavi havuzu, Antalyaspor Müzesi, 400 kişilik konferans salonu, restoranlar ve eğlence merkezleri yer alacak.
BİZE ULAŞIN