Partilerin zihniyet farkı

Partilerin zihniyet farkı
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Nisan ayı meclis toplantısı zihniyet farkını ortaya koydu. Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin bahçesine katlı otopark yapılması projesine 'Bizim işimiz değil' diye karşı çıkan CHP grubu, Ağrı'nın Patnos ilçesi ile kardeş belediye olunmasını içeren doğu ve batı illeri arasında kurulacak gönül köprüsü projesine de 'bizim dengimiz değiller' diye destek vermedi.

'BİZE NE'CİLER
Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesindeki 8 bin 672 metrekarelik alanda katlı otopark yapılması amacıyla Büyükşehir Belediyesi lehine 30 yıl süreli irtifak hakkı verilmesi konusu görülürken söz alan CHP'li meclis üyesi Recep Tokgöz, "Otopark yapılacaksa hastane yapsın. Bize ne" diye tepki gösterdi. CHP Grup Sözcüsü Cansel Tuncer ise otopark yapılmasına karşı olmadıklarını söyledi ancak CHP'nin oyu çekimser oldu. Karar AK Parti ve MHP'li meclis üyelerinin oylarıyla geçti. Belediye Genel Sekreteri Birol Ekici, otoparkın yüzde 15'inin hastaneye tahsis edileceğini söyledi.

KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ
CHP grubu, Büyükşehir'in Ağrı'nın Patnos ilçe Belediyesi ile kardeş belediye olunması teklifine de destek vermedi. Patnos Belediyesi'ne 2 milyon 215 bin, Dedeli Belediyesi'ne de 2 milyon 100 bin TL yarım yapılacak olması CHP üyelerinin tepkisine yol açtı. CHP Grup Sözcüsü Cansel Tuncer, Ağrı'nın Patnos ilçesinin Antalya'nın dengi olmadığını söyledi. Tuncer, "Yardım yapılacaksa İbradı'ya, Gündoğmuş'a yapalım" dedi. CHP'nin çekimser oyuna karşın karar oy çokluğuyla kabul edildi.
BİZE ULAŞIN