Geç kalmayıp genç kalan babalara

Op.Dr. Karagöz, erkeklerin estetikten uzak durduğunu belirterek bakımlı görünmenin erkeğin de en doğal hakkı olduğunu söyledi

Geç kalmayıp genç kalan babalara
Günümüz büyükşehir yaşantısında erkeklerin kadınlar kadar, hatta bazen daha fazla kendisiyle ilgilenmesi gerektiğini belirten Op.Dr. Mehmet Arif Karagöz, "Korkularımız bizi bu uygulamalardan uzak tutmaktadır. Ancak güncel yaşantımızda bakımlı ve fresh görünmek bizlerin de hakkıdır. Bu bağlamda küçükten büyüğe estetik uygulamalar vazgeçilmemiz olmuştur. Ancak her zaman aklımıza 'Ne yapılmalı, ne gerekli' sorusu gelmektedir. Biz plastik cerrahlar yapılabilecek tüm uygulamalarda yarar ve zararı gözetmekteyiz. Erkek hastalarımızda iş hayatından ve toplum yaşantısından olabildiğince az koparmaya çalışmaktayız. En temel cilt nem dengesinin ayarlanması yüze minimal uygulamalardan başlamaktayız" diyerek erkeklere özel uygulamaların bazılarından örnekler verdi:

ULTRASON TEDAVİLERİ
HİFU fokuslu ultrason tedavilerini yüzde zamanla ve yer çekimi etkisiyle ciltte oluşan elastikiyet kaybı ve sarkmaları önlemek için uyguladıklarını belirten Karagöz, "Bu tedaviler yüzde oluşan bu problemleri azaltmakta ve daha fresh bir görünüm sağlamaktadır. Yoğun iş temposunun arasında tek seferde uygulanan 20 dakikanızı alan ve işlem sonrasında yüzde herhangi bir morluk ve kızarıklık oluşturmayan ağrısız işlem ile daha genç bir görünüm kazanılabilinir" dedi.

SAÇ BAKIMLARI
"Bu tedavi kendi kanınızdan alınan PRP kitleri ile hazırlanan trombositten zengin sıvının saça uygulanması ve yeni saç oluşumunu tetikleyen mezoterapi uygulamaları ve evde destek amaçlı kullanılan serumları içermektedir. Saç botoksu uygulaması son yıllarda çok güzel sonuçlar vermektedir."

GENÇLİK AŞILARI
Erkek yüzünün kadınlardan daha fazla neme ihtiyacı olduğunu bilmenin bu konuda daha cesur davranılmasını sağlayacağını belirten Karagöz, "Uygulamalar tek kullanımlık enjeksiyon tarzında yapılmaktadır" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN