Masada Balbey dönüşümü var

Bakanlar Kurulu kararıyla, ‘Kentsel Yenileme Alanı’ ilan edilen Balbey Mahallesi için hazırlan projenin uygulaması 2017 yılında başlıyor

Masada Balbey dönüşümü var
Antalya Kent Konseyi İmar ve Planlama Çalışma Grubu, gerçekleştirdiği toplantıda tarihi Balbey Mahallesi'ni görüştü. Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Şube Müdürü Süleyman Kocabaş, söz konusu bölgede vatandaşlardan gelen öneri ve taleplerin değerlendirildiği bir irtibat bürosu açtıklarını ve proje çalışmalarının da aralıksız sürdürülmekte olduğunu belirterek, inşaat ve düzenlemelere yönelik uygulama tarihini ise Haziran 2017 olarak belirlediklerini söyledi.

HALKIN KATILIMI ÖNEMLİ
İmar ve Planlama Çalışma Grubu Başkanı Ebru Manavoğlu ise, Balbey'deki çalışmaların çok aktörlü, çok boyutlu ve uzun vadeli çalışmalar olduğuna dikkat çekerek, "Bu sürece meslek odalarının, sivil toplum kuruluşlarının ve halkın katılımı büyük önem taşımaktadır" dedi. Manavoğlu,"Bölgede terke dilmişliğin getirdiği yoğun bir yıpranma var. Yıkılma tehlikesi altında bulunan binalar, çevreye risk oluşturmaktadır. Balbey çevresiyle birlikte ele alınmalı ve planlanmalıdır" dedi.
BİZE ULAŞIN