Evde tedavi hizmeti

AKHB’ye bağlı Antalya Atatürk, Kemer ve Elmalı devlet hastaneleri evlerde fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti vermeye başladı

Evde tedavi hizmeti
Antalya Kamu Hastaneleri Birliği'ne (AKHB) bağlı Antalya Atatürk Devlet Hastanesi (AADH), Kemer Devlet Hastanesi ve Elmalı Devlet Hastanesi'nde evde fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetine başlandı. AKHB Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat Yılmaz, sağlık ekibi ile birlikte hastaları ziyaret etti. Önce 43 yaşındaki hasta Nurşen Akbaş'ı ziyaret eden Yılmaz, verilen hizmetten duyulan memnuniyeti sordu. Sağ tarafında hareket kısıtlılığı bulunan Nurşen Akbaş, evde fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti sayesinde destekle yürümeye başladığını söyledi.

2 DONANIMLI ARAÇ
Ardından 61 yaşındaki Ayşe Uysal'ı ziyaret eden Prof. Dr. Yılmaz, 11 yıldır kızı Özlem Alkan tarafından bakılan kadının sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Fizik tedavi ve rehabilitasyon uzman hekiminin muayene sonrası endikasyon koyduğu ve hastaneye kolay ulaşamayan hastaların evlerine giderek bu hizmetten faydalanabilmelerini sağladıklarını kaydeden Prof. Dr. Necat Yılmaz, "Hasta transferi için 2 donanımlı araç, 7 tane de normal servis ile hastalara ulaşıyoruz. İhtiyaç olan diğer ilçeler Manavgat, Kaş, Korkuteli ve Serik'te de bu hizmeti vermek amacıyla ihale açtık. Antalya'da bugüne kadar 400 civarında hastaya 8 bin 191 seans, Kemer'de de 44 hastaya 1138 seans uygulandık" bilgisini verdi.
BİZE ULAŞIN