Potanın küçük devleri

Antalya Basketbolunun önde gelen kulüplerinden AGGİK büyüme hedefini bir basamak daha yükseltiyor

Potanın küçük devleri
Kurulduğu 2005 yılından bu yana Fenerbahçe, Banvit, Anadolu Efes, Darüşşafaka gibi dev basketbol takımlarına sporcu vererek kamuoyunda sükse yapan Antalya Gelişim Gençlik Spor Kulübü'de (AGGİK) farklı yaş guruplarından 350 lisanslı sporcusu bulunuyor. Cemil Güney Büge'nin sorumluluğunda 8 deneyimli ve akademisyen antrenör, coach olarak görev yapıyor.

TRANSFER YAPMIYOR
11 yıl boyunca dışarıdan tek bir basketbolcu transferi yapmadıklarını belirten Cemil Büge "Gerek lojistik, gerekse ekonomik anlamda kendi imkanlarımızla ayakta kalma mücadelesi verdik. Günü kurtarma adına diğer kulüpler gibi yetenekli basketbolcuları almadığımız gibi kendi içimizden yetiştiriyoruz. Gerek kamu, gerekse belediye takımlarıyla boy ölçüşen tek özel kulübüz" diyerek sporcu ailelerine ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

TEK ÖZEL KULÜP
Kulüp kariyerinde 11'inci yılını dolduran AGGİK, son 6 yılda minik, küçük ve yıldızlar kategorisinde Antalya şampiyonluğu, son 4 yılda ise küçük erkekler grubunda Ege ve Anadolu şampiyonluğunu elde ederek Türkiye Şampiyonası'nda son 16 ve son iki yılda da en iyi 8 takım arasına girmeyi başaran tek özel Antalya takımı oldu.
BİZE ULAŞIN