Yanıyoruz

Antalya’nın dört bir köşesinde yangın çıktı. Göynük, Konyaaltı, Belek, Alanya ve Gazipaşa’da çıkan yangınlar güçlükle kontrol altına alındı. 12 hektardan fazla ormanlık alan küle döndü

Yanıyoruz
Antalya'nın bir çok bölgesinde dün alevlerle mücadele vardı. Kemer- Antalya karayolu üzerindeki, Göynük- 3 kavşağı girişindeki Türk bayrağı dikili Akcatepe mevkisinde sabah saat 07.00 sıralarında yangın başladı. Rüzgarın da etkisiyle büyüyerek yayılan yangına 2 söndürme helikopteri, amfibik uçak ile 20 arazöz ve 60 yangın söndürme işçisi ile müdahale edildi. Ekiplerin zamanında müdahalesi sonucu yangın 2.5 saatlik bir çalışmanın ardından kontrol altına alındı.

SİGARA İZMARİTİNDEN
Günün bir başka üzücü haberi kent merkezinden geldi. Antalya'da gölgede 44 dereceye ulaşan sıcak poyraz doğal afete dönüştü. Konyaaltı plajlarını kuş bakışı gören falez çalılıklarında bir anda alevlerin yükselmesi üzerine bölgeye itfaiye sevk edildi. Ancak yangının etrafa sıçrayabileceği ihtimali üzerine havadan ve karadan söndürme çalışması başlatıldı. 30 dakikalık çalışmanın ardından çalılık yangını kontrol altına alınarak söndürüldü. İtfaiye yetkilileri yangının sigara izmaritinden çıktığını belirledi.

KRAL YOLU DA YANDI
Belek ve Kundu turizm bölgeleri arasında kalan Kral Yolu mevkisinde çıkan orman yangınında ise yaklaşık 1.5 hektarlık alan zarar gördü. Yangına 2 helikopter ve bir uçak havadan, 11 arazöz, bir iş makinesi, 100 orman işçisi ile itfaiye erleri de karadan müdahale etti. Söndürme çalışmalarına vatandaşlar da destek verdi. Kral Yolu mevkisinde önceki gün de 3 ayrı nokta yangın çıkmış ve 3 dönüm alan zarar görmüştü.

ALANYA VE GAZİPAŞA
Antalya'nın Alanya ilçesinde aynı gün içinde 5 ayrı bölgede orman yangını çıktı. Kontrol altına alınmaya çalışılan yangında şu ana kadar 5 hektarlık makilik alan zarar gördü. Gazipaşa'nın Çörüş Mahallesi sınırlarında çıkan orman yangını ise kontrol altına alındı. Yangında yaklaşık 4 hektarlık alan zarar gördü.
BİZE ULAŞIN