Antalya alev alev

Hava sıcaklığının 40 dereceye kadar ulaştığı, düşük nemle birlikte sert rüzgarın estiği Antalya’da son 4 günde çıkan 13 orman yangınında yaklaşık 21 hektar alan zarar gördü

Antalya alev alev
Antalya'da 16 Haziran Perşembe günü başlayan orman yangınları ilk olarak İbradı İşletme Şefliği sınırlarında Kovala Mahallesi sınırlarında çıktı. Perşembe yine aynı saatlerde Kundu Turizm Bölgesi Kumköy mevkiside yangın çıktı. 11.25'te başlayan yangına 11.30 müdahale edildi. Kısa sürede kontrol altına alınıp söndürülen yangına 10 kişilik bir ekip ve arazöz müdahale etti. Aynı bölgede saat 14.30'da ikinci bir yangın daha çıktı. Yangında yaklaşık 3 dönüm alan zarar gördü. Aynı gün 4'üncü orman yangını Akseki sınırlarında Murtiçi bölgesinde çıktı. Günün son orman yangın ihbarı ise Manavgat İşletme Şefliği sınırları içinde Çayyazı Mahallesi'nden geldi. Bu yangın da 4 saatte söndürüldü. Sıcak hava, düşük nemin kendini iyiden iyiye hissettirdiği 17 Haziran Cuma günü ise Gazipaşa'dan gelen yangın haberiyle başladı. Günün ikinci ihbarı 2008 yılında Antalya tarihinin en büyük orman yangınlarından birin yaşandığı Manavgat'ın Taşağıl bölgesinden geldi. 17.05'te başlayan yangına 71 kişilik ekip müdahale etti ve 3 saatte kontrol altına alındı.

KUNDU'DA ÜÇÜNCÜ YANGIN
16 Haziran Perşembe günü 2 yangının yaşandığı Kundu Turizm Bölgesi Kumköy mevkisinde cuma günü de yangın çıktı. 17.10'da başlayan yangın 19.30 sıralarında kontrol altına alındı. Günün son orman yangını ise Alanya Elikesik Mahallesi'nde çıktı. Saat 19.50'de başlayan yangın 20.15'te kontrol altına alınırken söndürme çalışmaları gece boyu devam etti. Yangın ancak dün saat 11.00'de tamamen söndürüldü. Antalya, Cumartesi gününe de yangın haberiyle başladı. Kemer İşletme Şefliği sorumluluk sahasındaki Göynük Mahallesi'nde saat 07.10'da yangın ihbarı geldi. Ekipler 10 dakika içinde yangına ilk müdahaleyi yaptı. İki noktada da yangınlar kontrol altına alınarak, söndürüldü. Alanya'ya bağlı Okurcalar Mahallesi Sarıalan mevkisinde de saat 14.30 sıralarında yangın çıktı. İhbar sonrası yangına amfibik uçak, 2 helikopter, 11 arazöz ve 7 itfaiye aracıyla orman işçileri müdahale etti.

DÜN DE İKİ YANGIN ÇIKTI
Antalya'da Kaş ilçesinin Yeşilköy Mahallesi'nde de dün orman yangını çıktı. Bölgede 8 hektarlık alanın zarar gördüğü belirlendi. Kemer Göynük'te önceki gün kontrol altına alınan yangın da dün yeniden başladı. Antalya'da son 4 günde çıkan orman yangınlarında yaklaşık 21 hektar alanın zarar gördüğü kaydedildi.
BİZE ULAŞIN