Hakan ÇATAL: TBF boşuna reklam yapmasın

  • Akdeniz
  • Pazar 20.06.2016
Neden mi?
Önce Basketbol İl Temsilcisi ve MHK'sini hatta Spor Şube Müdürünü bu konu üzerinde odaklanmaya davet ediyorum. İlimizde oynanan basketbol maçlarında bu sene ne kadar olay yaşandı ve ne kadarı protokol tribünü ve tribün boşaltmayla sonuçlandı?
İnsanlar Alanya'dan, Manavgat'tan ve şehrin muhtelif bölgelerinden çocuklarını seyretmeye geliyorlar büyük bir özveriyle, ama sonuç hüsran. Basketbol oynamadan, salonun ruhunu, seyircinin ruhunu bilmeden sporun etiğini anlamayan arkadaşlara düdüğü emanet edince olanlar normal gibi görünüyor. Federasyon reklam verip maçlara seyirci çekmeye çalışıyor ama daha önemlisi devlet hiç olmadığı kadar spora, sporcuya, tesise yatırım yapıyor ama eksik olan bir şeyler var: O DA SAYGI VE TAHAMMÜL.
Toplumumuz her alanda bir sınavdan geçiyor. Türk toplumunun yapısıyla oynanmak isteniyor. Spor camiası kendi payına düşen görevi yapmalıdır. Bize düşen kendi bahçemizin önünü temizlemektir.
Spor seyircisiz, sporcusuz, hakemsiz, teknik adamsız ve yöneticisiz olmaz. Bu spor gemisinde herkes birbirine muhtaç. Özellikle küçük ve minik kategoride görev yapan saha komiseri ve hakem arkadaşların biraz daha duyarlı davranmalarını ve görevlerini ciddiye almalarını öneriyorum. Bu kategori onların düşündüklerinin aksine sporcu yetiştirmek için kaynağın gözüdür.
Bu işi ek gelir için yapanlar artık bu camianın yakasından düşmelidirler.
Burada ahbap çavuş ilişkileri ile değil, gelecek vaat edenlere zaman harcanmalıdır. Kariyer planlamasında hakemlik olmayan arkadaşlar egolarınızı başka yerlerde tatmin edin lütfen.
Spora yıllarını vermiş bir sürü hakem ve sporcunun yetişmesine yardımcı olmuş insanları ahde vefaya davet ediyorum.
Eleştiriye kulağınızı kapatmadığınız sürece yanınızdayız. Ama kamuoyunu oluşturanları hiçe sayarsanız hiç olacağınızı da unutmayın.
BİZE ULAŞIN