Kepez’e hükümlü eli

Kepez Belediyesi’nin çeşitli birimlerinde çalışan, denetimli serbestlikten yararlanan hükümlüler, ilçedeki park, cami ve okulları güzelleştiriyor

Kepez’e hükümlü eli
Mahkumiyetlerinin son yılının cezasını çekmek için denetimli serbestlikten yararlanan yaklaşık 100 hükümlü, Kepez'i temizliyor, güzelleştiriyor. Kepez Belediyesi'nin 3 biriminde görev alan hükümlüler, iki grup halinde, günde 4 saat çalışıyor. Devlete para borcunu bu yöntemle ödemek isteyen ve çeşitli suçlardan mahkumiyet alıp cezasının büyük bölümünü çekmiş olanlar, denetimli serbestlik yasası aracılığıyla Kepezlilere hizmet ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğünü tercih eden yaklaşık 50 hükümlü, yeni yapılan parkların tesviye işlerini, toprak düzeltmelerini ve çim ekme işlerini yapıyor. Yaklaşık 15 hükümlünün yer aldığı ikinci bir ekip ise, eski parkların aydınlatma direklerini, bankları ve talep eden okulların duvarlarını boyuyor.

CAMİ VE OKULLAR
Cami ve okul temizlik ekibindeki 25 kişi de, ibadet alanları ile eğitim kurumlarının her türlü temizlik ihtiyacını karşılıyor. Hükümlüler vatandaşa hizmet ederek cezalarını tamamlamanın mutluluğunu yaşarken, Kepez Belediyesi de hükümlülere böyle bir imkan tanımış oluyor.
BİZE ULAŞIN