Alevler sönmüyor

Alevler sönmüyor

Batı Akdeniz dün de alevlerle mücadele etti. Manavgat, Side, Kaş ve Fethiye’de çıkan yangınlar önemli ölçüde zarar verdi

  • Akdeniz
  • Pazartesi 21.06.2016
Antalya ve ilçeleri ile Muğla'nın Fethiye ilçesinde alevler doğal yaşama ve turistik tesislere önemli ölçüde zarar verdi. Manavgat'ta üç ayrı noktada çıkan orman yangınında Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait yangın söndürme helikopteri, arazözler, iş makineleri ve orman işçilerinin yanı sıra Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat itfaiye ekipleri müdahale ediyor. Yangında 3 hektarlık makilik alanın yandığı bildirildi.

ZEYTİN AĞAÇLARI
Antalya'nın Kaş ilçesine bağlı Yeşilköy Mahallesi'nde henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın, zeytin ağaçlarının bulunduğu bölgeye sıçradı. Yangın, etrafta bulunan naylon seralara gelmeden kontrol altına alındı.

BUNGALOVLAR YANDI
Muğla'nın Fethiye ilçesi Faralya Mahallesi Kabak Koyu'nda Laço isimli kampta yangın çıktı. Turizmci Ali İncekara'ya ait kampta başlayan yangın bungalovları alev topuna çevirdi. Toplam 19 bungalov tamamen kül oldu. Jandarma kampı işletenlerin şikayeti üzerine kundaklama şüphesi ile Erkan G'yi gözaltına aldı.
BİZE ULAŞIN