Siyaset bulaştırdı

Gültekin Gencer giderayak Antalyaspor’u siyasete bulaştırdı. Gidişini Türel’e bağlayan Gencer, ‘Bizi Antalya siyaseti istemedi’ diye konuştu

Siyaset bulaştırdı
Antalyaspor'da 30 Haziran'da yapılacak olağanüstü genel kurulda aday olmayacağını açıklayan mevcut başkan Gültekin Gencer, basın toplantısı yaptı Daha önce 30 Haziran'a kadar konuşmayacağını açıklamasına rağmen dün yeniden basının karşısına çıkan Gencer, kendisine yönelik karalama yapıldığı için konuşma kararı aldığını söyledi. Önceki başkan Hasan Akıncıoğlu'nun göreve geldiğinde belediyeden yaratılan kaynakla 6 milyon dolar verildiğini ve sonrasında belediye desteği olmadığı için görevi bıraktığını iddia eden Gencer, geçen yıl güven tazelemek için Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in isteğiyle yeniden 3 yıl için seçildiğini belirtti.

BAŞKAN TÜREL'İ SUÇLADI
Gencer, Antalyaspor Kulübü Derneği'nden telefon aldığını ve Dernek Başkanı Tanır'ın kendisine, 'Emir geldi görevi bırakman gerekiyor' dediğini ileri sürerek, "Şehirde dedikodular dolaşmaya başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun bizi istemediği şeklinde. Tepeden Şafak Öztürk'ün istendiği söylemleriyle karşı karşıya kaldık. Görevi bırakmamız için dernek başkanına talimat veren kişi Menderes Türel'dir" diye konuştu. Gencer, eski Başkan Hasan Akıncıoğlu'nun yeni oluşacak yönetime kendi dönemindeki yöneticileri dahil etmeye çalıştığını da iddia etti.

STADI VERMEDİLER
Kullandığı aracı eleştirenlerin bisikleti dahi olmayan insanlar olduğunu kaydeden Gencer, menajerlik ve imza parası ödediği ile ilgili yapılan eleştirilere de "Değişik 10-15 menajerle çalışıyoruz. Geçmişte de çalışılıyordu" yanıtını verdi. 2013 yılında Antalyaspor'un borcunun 22.5 milyon dolar olduğunu iddia eden Gültekin Gencer, görevi 27 milyon dolar borçla devredeceğini belirtti. Antalya Stadı ile ilgili yaptığı açıklama nedeniyle Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç'tan da özür dileyen Gencer, Antalya Stadı'nın kulübe devri ile ilgili de Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in 'Belediye olarak biz alacağız' demesiyle engellendiğini iddia etti. Gencer, 30 Haziran'da aday olmamaları istendiği için aday olmayacaklarını da sözlerine ekledi.

'BİZ TALİMAT ALMADIK'
Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Nafiz Tanır, Antalyaspor A.Ş. Başkanı Gültekin Gencer'in kendisi ile ilgili sözlerine yanıt verdi. Tanır, SABAH Akdeniz'e yaptığı açıklamada, "Benim talimatla iş yapmayacağımı herkes bilir. Ben de sayın Gencer de her zaman 'Talip olan varsa görevi bırakabiliriz' diyorduk. Şimdi geniş bir konsensüs oluşmuş ve göreve talip olmuş" dedi. Tanır, "Bizim de dernek olarak ortaya çıkan bu durumu A.Ş. yönetimime bildirmemiz kadar doğal bir şey olamaz. Ben kendisine durumu anlattım, kendisi de 'Bırakmıyorum' diyebilirdi. Şimdi yaptığı bu açıklama tamamen duygusal ve yanlış bir açıklamadır" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN